DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Garanti İnşaat İşçileri Komitesi’nden açıklama

GarantiBBVA’nın Pendik kampüsü inşaatında çalışan işçiler Patronların Ensesindeyiz Ağı’na başvurmuş ve Cumartesi günü yapılan toplantıda Garanti İnşaat İşçileri Komitesi kurulmuş ve ilk toplantısını yapmıştı.

Toplantıda, bildiri hazırlanması ve 13 Ocak Pazartesi saat 17.00’da Garanti Teknoloji binası önünde basın açıklaması kararı alınmıştı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı Garanti İnşaat İşçileri Komitesi tarafından yapılan açıklamada “GarantiBBVA yetkililerinin verdiği ödeme sözü üzerine Cuma gününe kadar bekliyoruz” dendi.

PE Garanti İnşaat İşçileri Komitesi’nin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

GarantiBBVA’nın Pendik kampüsü inşaatının elektrik ve mekanik işlerinin yapımında çalışan 22 işçi olarak 3 aylık maaşlarımızın ve tazminatlarımızın ödenmesi için geçtiğimiz günlerde bir komite kurmuş ve bugün için bir eylem kararı almıştık.

Geçtiğimiz saatlerde komitemize ulaşan GarantiBBVA yetkilileri, ücretlerimizi Cuma gününe kadar ödeme sözü vermiş bulunuyor.

Bu söz doğrultusunda, bu akşam gerçekleştirmeyi planladığımız basın açıklamasını iptal etme kararı aldık.

Ancak, hak ettiğimiz ücret ve tazminatların Cuma gününe kadar yatırılmaması durumunda, Cuma akşamı daha güçlü bir basın açıklamasını gerçekleştireceğimizi ve hakkımızın arkasında sonuna dek duracağımızı duyuruyoruz.

Patronların Ensesindeyiz

Garanti İnşaat İşçileri Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünteks tekstil fabrikasında sendikal örgütlenme yaptığı gerekçesiyle işten atılan işçi anlattı

Diyarbakır’da üretim yapan Ünteks tekstil firması sendikal örgütlenme yapan işçileri önce ücretsiz izne çıkardı, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x