13 Temmuz 2024, Cumartesi

Çelik Nakış işçileri eylemlere başlıyor

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Üniteks ve Cu Tekstil gibi firmalarla iş yapan ZARA, H&M, Bershka, Tommy Hilfiger, Dechatlon, Mango markalarının ürünlerinin baskılarını ve nakış işlemelerini yapan, nakış ve baskı olmak üzere iki bölümden oluşan Çelik Nakış fabrikasında yaklaşık 130 işçi çalışıyordu.

23 Aralık günü Çelik Nakış patronu Osman Çelik fabrikadaki makinelerle birlikte fabrikadan kaçınca Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişime geçen işçiler mücadele kararı aldılar. 12 Ocak Pazar günü işçiler bir kez daha Çiğli İşçi Evi’nde bir araya gelen işçiler mücadele sürecini konuştular.  

İşçiler yaşadıkları hak gaspının sorumlularının hala adım atmadığını, muhatapların kendilerini yok saydığını söyleyip eylem kararı aldılar.

Önümüzdeki  günlerde eylemlere ve direnişe başlayacaklarını ifade eden işçiler “Uniteks, CU Tekstil, Çelik Nakış patronu başta olmak üzere markalar da alamadığımız maaşlarımızdan, tazminatlarımızdan, fazla mesailerimizden sorumludurlar. Bu sorumluluktan kaçamayacaklar” ifadelerini kullandılar. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!