DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Çelik Nakış işçileri eylemlere başlıyor

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Üniteks ve Cu Tekstil gibi firmalarla iş yapan ZARA, H&M, Bershka, Tommy Hilfiger, Dechatlon, Mango markalarının ürünlerinin baskılarını ve nakış işlemelerini yapan, nakış ve baskı olmak üzere iki bölümden oluşan Çelik Nakış fabrikasında yaklaşık 130 işçi çalışıyordu.

23 Aralık günü Çelik Nakış patronu Osman Çelik fabrikadaki makinelerle birlikte fabrikadan kaçınca Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişime geçen işçiler mücadele kararı aldılar. 12 Ocak Pazar günü işçiler bir kez daha Çiğli İşçi Evi’nde bir araya gelen işçiler mücadele sürecini konuştular.  

İşçiler yaşadıkları hak gaspının sorumlularının hala adım atmadığını, muhatapların kendilerini yok saydığını söyleyip eylem kararı aldılar.

Önümüzdeki  günlerde eylemlere ve direnişe başlayacaklarını ifade eden işçiler “Uniteks, CU Tekstil, Çelik Nakış patronu başta olmak üzere markalar da alamadığımız maaşlarımızdan, tazminatlarımızdan, fazla mesailerimizden sorumludurlar. Bu sorumluluktan kaçamayacaklar” ifadelerini kullandılar. 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşiktaş Çarşı Emekçileri Dayanışma Ağı çağırıyor!

Beşiktaş Çarşı’da faaliyet yürüten kafe, bar, mağaza ve marketlerde çalışan emekçiler bir araya geliyor. Normal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x