DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Garanti İnşaat İşçileri Komitesi kuruldu

Garanti BBVA’nın Pendik kampüsü inşaatında çalışan işçiler geçtiğimiz günlerde Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na (PE) ulaşmış, ücret ve tazminatlarının kendilerine ödenmediğini, Garanti BBVA tarafından oyalandıklarını dile getirmişlerdi.

Cumartesi günü toplanan işçiler PE ile birlikte ‘Garanti İnşaat İşçileri Komitesi’ni kurduklarını ve ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini ilettiler.

Toplantıya, Garanti kampüsünün inşası sırasında birlikte aynı şantiyede çalışmış fakat sonrasında başka şehirlerde çalışmaya gitmek durumda kalmış işçiler de İstanbul’a gelerek katılım sağladı. Toplantıya katılamayan işçiler ise komitenin ve sonrasındaki eylemlerinin destekçisi ve katılımcısı olacaklarını ilettiler.

PE avukatlarının da bulunduğu toplantıda işçiler, ‘haklarına kavuşabilmek ve bu doğrultuda Garanti BBVA karşısında güçlü bir mücadelenin verileceğini göstermek için ortak bir eylem planı oluşturduklarını ve kararlar aldıklarını’ belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünteks tekstil fabrikasında sendikal örgütlenme yaptığı gerekçesiyle işten atılan işçi anlattı

Diyarbakır’da üretim yapan Ünteks tekstil firması sendikal örgütlenme yapan işçileri önce ücretsiz izne çıkardı, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x