DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Bir bölümü yurda dönen Kayı işçilerinden mücadele mesajı

Kayı İnşaat’ın Litvanya’daki şantiyesinde çalışmakta olan işçilerin bir bölümü yurda dönüş yaptı. PE temsilcileri ile Adana Akkapı Semt Evi’nde yapılan görüşmede Litvanya’daki şantiyede yaşadıkları hak gasplarını dile getiren işçiler, halen direnişte olan çalışma arkadaşlarına desteklerini ilettiler. Kayı firması tarafından kendilerine ödemelerin yapılmamasından dolayı işçiler, ev kirasını ödeyemediklerini, evlerinden çıkmak zorunda kaldıklarını ve faturalarını ödeyemedikleri için en temel insani ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını dile getirdiler. Hakları için hukuksal mücadeleyi başlattıklarını, fakat bunun yeterli olmayacağını bildiklerini ve haklılıklarının verdiği meşruluğa dayanarak her türlü eylemi yapacaklarını belirttiler.

Şu an direnişte olan arkadaşlarına” siz orada biz burada direnişe devam” mesajı ile hakları alınana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.
Önümüzdeki hafta içerisinde dönüş yapacak olan işçiler ile Adana’da tekrardan bir araya gelip gereken mücadeleyi vereceklerini söylediler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşten çıkarılan TM Call A.Ş. Çağrı Merkezi çalışanları haklarını arıyorlar

5 Kasım itibariyle hiçbir hakkını almadan işten çıkartılan TM Call A.Ş. Çağrı Merkezi çalışanları, Patronların …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir