DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji öğretmenlerinden Şenol Hukuk çalışanlarına destek

İzmir’de faaliyet gösteren ve Garanti BBVA, Hayat Varlık, Denizbank, Turkcell, Türk Telekom ve İstanbul Varlık firmalarının dosyalarını takip eden Şenol Hukuk Bürosu emekçilerinin mücadelesi devam ediyor.

PE İzmir Özel Okul Öğretmenleri Dayanışma ve Mücadele Ağı Doğa Koleji Komitesi, yayınladığı bir mesajla mücadele eden Şenol Hukuk Bürosu emekçilerine desteğini belirtti. Mesajda, Şenol Hukuk Bürosu patronunun kendi çalışanlarını Doğa Koleji’ndeki hak gasplarının ulaştığı boyutla terbiye etmeye çalıştığına dikkat çeken öğretmenler, birlikte daha güçlüyüz dediler. Mesajın tamamı bu şekilde:

İzmir’de Şenol Hukuk Bürosu emekçilerinin maruz kaldıkları baskılar ve hukuksuzluklar günlerdir basına yansıyor. Bürodaki çağrı merkezi emekçileri artık alışılmış bir biçinde maaşlarını gecikmeli alıyorlar. Primleri yatırılmıyor, kotasını dolduramayan emekçiler istifaya zorlanıyor.

Kriz yok ekonomi tıkırında deniyor fakat fakat hergün işçi alacaklarının patron tarafından gaspedildiğine dair onlarca haber okuyoruz. Şenol Hukuk Bürosü patronu da bu gaspçı patronlardan yalnızca birisi. Bu gaspçı patronları biz Doğa Koleji’nde çalışan emekçiler çok yakından tanıyoruz. Yaklaşık bir yıldır düzensiz maaş alan, son üç bucuk aydır hiç maaş almayan emekçiler olarak sessiz kalmıyoruz, en basından beri PE Öğretmen dayanışmasıyla birlikte mücadele ediyor, boyun eğmiyoruz. Özel okul patronlarının Doğa Koleji öğretmenleri üzerinden çalışanlarını nasıl terbiye ettiklerini duyuyorduk. Gaspettikleri maaş alacaklarını ve özlük haklarına karşı mücadele eden eğitim emekçilerine ”Doğa Koleji Öğretmenleri bile üç aydır maaş alamıyor, şükredin” diyerek tehtit edildiğini çok duyduk. Patronlar emekçilere karşı bunu bir silah olarak kullanıyorlar ve kullanmaya devam edecekler. Doğa Koleji öğretmenleri olarak 34.maddeye dayanarak geçtiğimiz hafta iş bırakmamız kamoyunun tepkisini çekmiş, basında ciddi bir yer kaplamış, MEB devreye girmek zorunda kalmıştı.

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri de dün 34.maddenin kendilerine verdiği hakla iş bırakmış, bu iş bırakmanın sonucunda patronun benzer tehditlerine maruz kalmışlardır. Hukuk bürosu patronu, iş bırakan emekçilere “Doğa Koleji’nde emekçiler 3 aydır maaş alamıyor, siz kim oluyorsunuz” diyebilmiştir. Doğa Koleji öğretmenlerini, yani bizleri örnek vererek, emeğini gaspettiği çalışanları terbiye etmeye çalışan Şenol Hukuk Bürosu patronuna bir çift sözümüz var. Bizler de maaşlarına el konan Şenol Hukuk Bürosu çalışanları gibi patronlara boyun eğmeden, hakkımızı aramak için mücadele ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bu mücadele Şenol Hukuk Bürosu çalışanlarının mücadelesi ile beraber daha da büyüyecek. Hukuk Bürosu Emekçilerinin patrona karşı verdikleri haklı ve örgütlü mücadeleyi destekliyoruz.

Bir olursak, örgütlü olursak mutlaka kazanırız biliyoruz!

Patronlar bizi korkutmaya çalışıyorlarsa bilin ki kendileri korktukları içindir.

Korkmayın, korkmuyoruz! Hakkımız olanı istiyoruz. Birlik olursak, yanyana daha güçlü çıkarsa sesimiz biz korkuturuz patronları!

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eskişehir’de kargo, kurye emekçileri dayanışma ağı kurdu

Ağır sömürü koşullarına, hak gasplarına, iş kazalarına karşı bir araya gelen motokuryeler, birbirleriyle haberleşmek ve …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Employee
Employee
2 yıl önce

PROFEN de kidemsiz /ihbarsiz olarak insanları istifaya yönlendirip haklarını gaspetmek , iftiralarla suçlamak ve çıkışini yapmayıp kartina/laptopuna el koymak.Yeni nesil ogrenci isçi çalıştırmak, kidemli çalışanına stajyer muamelesine müsamaha göstermek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x