DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu patronundan geri adım

İzmir’de faaliyet gösteren Şenol Hukuk Bürosu, günlerdir baskı, mobbing, maaş geciktirilmesi ve  diğer hukuksuz uygulamalarıyla gündeme geliyordu.

En son bugün, 20 günü aşkın süredir maaş alamayan bir grup emekçi, İş Kanunu’nun 34.maddesine dayanarak iş bırakmışlardı. Bu eyleme yanıt olarak Şenol Hukuk Bürosu patronu Abdurrahman Şenol, çalışanları tehditler savurarak iş yerinden çıkarmıştı.

Gün içerisinde yeni bir gelişme yaşandı. Çalışanların günlerdir ödenmeyen maaşları hesaplarına yatırıldı. Bu durumun yaptıkları iş bırakma eylemiyle doğrudan ilgili olduğunu belirten emekçiler, maaşlarının alacak kalemlerinden sadece bir tanesi olduğunu; fazla mesai ve ihbar alacaklarının ödenmediğini belirttiler.

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri ve eski çalışanları, tüm hakları ödenene ve iş yerinde insani bir çalışma ortamı sağlanana kadar mücadele edeceklerini ifade ettiler.

İzmir’de faaliyet gösteren Şenol Hukuk Bürosu, Garanti BBVA, Hayat Varlık, Denizbank, Turkcell, Türk Telekom ve İstanbul Varlık firmalarının dosyalarını takip ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bahçeşehir Koleji’nde yine hak gaspı!

Bahçeşehir Koleji Ataşehir 1 Kampüsü’nde, 2019-2020 sözleşme döneminde sözleşmeleri kurum tarafından yenilenmeyen öğretmenlerin tazminat alacaklarının …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir