DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu patronundan geri adım

İzmir’de faaliyet gösteren Şenol Hukuk Bürosu, günlerdir baskı, mobbing, maaş geciktirilmesi ve  diğer hukuksuz uygulamalarıyla gündeme geliyordu.

En son bugün, 20 günü aşkın süredir maaş alamayan bir grup emekçi, İş Kanunu’nun 34.maddesine dayanarak iş bırakmışlardı. Bu eyleme yanıt olarak Şenol Hukuk Bürosu patronu Abdurrahman Şenol, çalışanları tehditler savurarak iş yerinden çıkarmıştı.

Gün içerisinde yeni bir gelişme yaşandı. Çalışanların günlerdir ödenmeyen maaşları hesaplarına yatırıldı. Bu durumun yaptıkları iş bırakma eylemiyle doğrudan ilgili olduğunu belirten emekçiler, maaşlarının alacak kalemlerinden sadece bir tanesi olduğunu; fazla mesai ve ihbar alacaklarının ödenmediğini belirttiler.

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri ve eski çalışanları, tüm hakları ödenene ve iş yerinde insani bir çalışma ortamı sağlanana kadar mücadele edeceklerini ifade ettiler.

İzmir’de faaliyet gösteren Şenol Hukuk Bürosu, Garanti BBVA, Hayat Varlık, Denizbank, Turkcell, Türk Telekom ve İstanbul Varlık firmalarının dosyalarını takip ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x