DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu’nda temizlik işçisine istifa baskısı

İzmir’de faaliyet gösteren ve Denizbank, Türk Telekom, Turkcell, Garanti BBVA, İstanbul Varlık, Merkez Alacak Yönetimi ve Hayat Varlık gibi şirketlerin dosyalarını takip eden Şenol Hukuk Bürosu’nda, emekçiler maruz kaldıkları mobbing ve baskıyı Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletmeye devam ediyor.

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi’de ‘Savatel’ adıyla açılan Şenol Hukuk Bürosunun yeni işyeri binasına zorla çalışmaya yollanan bir temizlik görevlisi işten zorla istifa sürecini aktardı. Kendisinin Bayraklı’da çalıştığı binadan Çiğli binasına apar topar çalışmaya gönderildiğini, Çiğli binasının yerleşim yerine çok uzak ve zıt yönde kaldığını buna istinaden de işyerinden en azından servis imkânı sağlamaları konusunda ısrarcı olduğunu ancak karşıda herhangi bir muhatap bulamadığını anlattı. ”Çiğli ‘ye gitmem imkânsızdı evime çok uzak ve ters bir yönde kalıyordu bu sebeple işyerinden servis ayarlanmasını, servis ayarlanması durumunda yine de Çiğliye gidebileceğimi söyledim ancak kimse umursamadı bile. Bunun üzerine kendi imkânlarım ile Çiğli’ye gitmeye başladım ancak ters bir güzergâhta kaldığı için yol çok fazla uzuyordu ve her an otobüs bulamıyorum. Bunun üzerine istifa etme kararı aldım. Bir nevi istifaya zorlandım 2 seneye yakın bu İşyerinde çalışıyorum tüm haklarım ve alacaklarım firmada kaldı” dedi.

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri maaşları 20 günü aşkın süredir ödenmediği için bugün İş Kanunu’nun 34.maddesine dayanarak iş bırakmışlardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marmaris Uğur Okulları’nda zorunlu ücretsiz izin ve istifa baskısı

Özel okul sektörü büyürken, emekçilerin yaşadıkları sorunlar günden güne artıyor.  Öğretmenler kamuya oranla çok düşük …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x