DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu Emekçileri Yaşanan Hukuksuzluklara Karşı Mücadeleye Devam Edecek

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri maaşları 20 günü aşkın süredir ödenmediği için bugün İş Kanunu’nun 34.maddesine dayanarak iş bırakmışlardı. Patronların Ensesindeyiz Şenol Hukuk Bürosu Emekçileri Dayanışma ve Mücadele Ağı bir açıklama yayımlayarak, yaşadıkları hukuksuzlukların peşini bırakmayacaklarını ve tüm haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini ilan etti.

Açıklamanın tamamı:

Çağrı Merkezi emekçileri olarak çalıştığımız Şenol Hukuk Bürosu’nda hukuksuzluklar artarak devam ediyor. Türk Telekom ile yapılan sözleşmenin sona ermesi ve ekonomik krizde daralma bahanesiyle iş akitlerimizi fesheden şirket yönetimi, Ağustos ayından kalan primlerimizi de ödemeyeceğini ilan etmişti.

Yaşanan gelişmeler üzerine ihbar süremiz dahilinde çalışmaya devam ederken, Aralık başında almayı beklediğimiz Kasım ayı maaşlarımızın da hala ödenmediği bir durumla karşı karşıya kaldık. Bunun üzerine ise İş Kanunu’nun 34. maddesine göre, bugün işyerimize gidip bilgisayarlarımızı çalıştırmadık. Süreci yasalara ve İş Kanunu’na uygun bir şekilde şirket yönetimine beyan etsek de Şenol Hukuk Bürosu yöneticileri son derece hukuksuz bir şekilde, bizleri işten çıkardı.

Bizler, Şenol Hukuk Bürosu emekçileri olarak, yaşadığımız hukuksuzlukların peşini bırakmayacağımızı ve tüm haklarımızı alana kadar mücadelemize devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

PE Şenol Hukuk Bürosu Emekçileri Dayanışma ve Mücadele Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı’ndan Etkinlik

Patronların Ensesindeyiz Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı “Pandemi Süreci Nasıl Yönetildi, Kimlerin Çıkarları …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x