DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Komitesi Kuruldu

Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde haksızlığa uğrayan öğretmenler komite kurmaya karar verdiler. Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Öğretmenleri Dayanışma Ağı’nda yer almaya karar veren öğretmenler, haklarını alıncaya kadar mücadele etmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri yaptıkları açıklamayla komite kuruluşunu ilan ettiler:

Haklarımızı istiyoruz!

Bizler aylardır maaşını alamayan Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleriyiz.

Yola çıktığımızda aklımızda sadece Atatürk ilke ve inkılaplarına uygun, ahlaklı ve saygılı öğrenciler yetiştirmek vardı. Öğrencilerin gözlerinde ışıltı, kalplerinde sevgi, geleceklerinde bir değer olmayı düşündük her zaman. Fakat bu mümkün olmadı ya da oldurulmadı.

Yaşadığımız baskılar ve öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilmesi, yaşadıklarımızı dile getirdiğimiz ama sonuçsuz kalan toplantılar, aylardır ertelenen maaş ödemeleri ve verilen sözlerin tutulmayışı bizim için bardağı taşıran son damlalar oldu. Hakkımızı aramaya çalıştığımızda ise önümüze koyulan bir dolu engelle karşılaştık. Okul yönetimi sorunlarımızı çözmek için adım atmazken biz yeni bir adım atmaya ve sesimiz daha fazla duyurmaya karar verdik. Geleceğe ışık tutacak yeni nesiller yetiştirmek gayesinde olan bizler, Gökjet Lisesi Öğretmen Komitesi’ni kurduk.

Bundan soran birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek sorunlarımızın çözümünü bulacağımıza inanıyoruz ve haklarımızı almak için ortak sesimizi daha gür çıkaracağımızı ilan ediyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı

Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x