DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu’nda bir zorla istifa haberi daha

Denizbank, Türk Telekom, Turkcell, Garanti BBVA, İstanbul Varlık, Merkez Alacak Yönetimi ve Hayat Varlık gibi şirketlerin dosyalarını takip eden Şenol Hukuk Bürosu’nda sular durulmuyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan eski bir çalışandan gelen ihbara göre, zorla istifa metni imzalatılarak temmuz ayında işine son verildi. İstifa imzalatılırken tüm haklarıyla birlikte son ücretinin de eksiksiz yatırılacağı kendisine iletilmekle birlikte haklı sebepten iş aktinin sonlandırıldığı, çalışanın işsizlik ödeneğine başvurduğu sırada ortaya çıktı. İşsizlik ödeneğinden yararlanamayan eski çalışan son ücretinin de eksik yattığını, firmanın ise gerekçe olarakta ihbar süresinin tutarının ücretinden kestiğini kendisine bildirdiğine söyledi. Bunun üzerine de ‘ ben firma tarafından zorla istifa ettirildim ve üzerine de ihbar süresi kadar param kesildi çalışmama izin vermediler ve ihbarı da sanki ben kendi isteğim ile işten çıkıyormuşum gibi kestiler’ dedi.

Ayrıca ‘1 buçuk yıllık çalışan olarak yıllık ücretli iznimi kullandırtmadılar ve işten çıkınca ücretli iznin parasını istediğimde de ‘ daha fazla konuşma sen zararlı çıkarsın’ diyerek tehdit edildiğini aktardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x