DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’nden açıklama: Oyalamayı bırakın, ücretlerimizi ödeyin

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devredildiği yönündeki iddianın ardından, öğretmenler hâlâ resmi bir açıklamanın yapılmasını ve ücret ödemeleriyle ilgili sürecin netleşmesini bekliyor. Doğa Koleji Öğretmen Komitesi konuya dair bir “Oyalamayı Bırakın; Ücretlerimizi Ödeyin” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Oyalamayı Bırakın; Ücretlerimizi Ödeyin

Geçtiğimiz hafta, ücretlerimizin ödenmesi ve öğrencilerimizin eğitim hakkının korunması talepleriyle gerçeklestirdigimiz üç günlük boykot ses getirmiş, bakanlık sorunun çözümü için adım atmak zorunda kalmıştı. Bakan Ziya Selçuk, öğretmen ve öğrencilerin mağduriyetlerini gidereceklerini açıklamış, resmi kanallardan İTÜ ile satış görüşmeleri yapıldığı açıklanmıştı.

İTÜ vakfı ile baslayan devir işlemleri günler geçmesine rağmen tamamlanmadı, bizlere tatmin edici bir açıklama dahi yapılmadı. Bugün, başladığımız yerdeyiz; sorunlarımız çözülmüş değil, aylardır olduğu gibi yönetim bizi oyalama çabası içinde.

Boykotumuzu bitirirken, “Haklarımızın takipçisi olacağız. Okulun başına hangi patron geçerse geçsin, kendi haklarımız ve öğrencilerimizin eğitim hakkını korumak için birlikte davranmayı sürdürmemiz gerektiğini biliyoruz” demiştik. Öğretmenleri oyalarak, görmezden gelerek susturabileceklerini; dahası mücadeleyi unutturabileceklerini sanıyorlar.

Bu tablo, öğretmenlerin örgütlü hareket etmelerinin önemini ve aciliyetini bir kez daha ortaya koymuştur.  Tüm öğretmen arkadaşlarımızı Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’ni büyütmeye davet ediyoruz.

Her kampüste bir öğretmen komitesi kurulsun; önümüzdeki süreçte nelerle karşılaşacağımızı ve haklarımızı nasıl alabileceğimizi konuşalım, tartışalım, daha güçlü bir şekilde sahneye çıkalım.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi
Irtibat İçin; 0541 940 05 14

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hacer
Hacer
1 yıl önce

Kesinlikle haklisiniz doga koleji velisi olarak siz sevgili ve degerli ogretmenlerimizi destekliyoruz.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x