Ankara’da Özel Okul Öğretmenleri Kahvaltıda Buluşuyor

Ankara’da bir yılı aşkın süredir bir araya gelen ve geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiği Öğretmen Çalıştayı ile Patronların Ensesindeyiz Ankara Özel Okul Öğretmen Dayanışmasını oluşturan özel okul öğretmenleri bu pazar, saat 11.30 da Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezinde kahvaltı buluşması gerçekleştiriyor.

Özel öğretim kurumları öğretmenlerin haksız yere ve toplu olarak işten çıkarılmaları, okulların bir anda iflas ederek kapanması, öğretmenlerin işten çıkarıldıklarında kıdem tazminatlarının okul patronlarınca gasp edilmesi, öğretmenlerin eğitim öğretim ödeneklerine el koyulması, iş yerlerinde yaşanan mobbing vb. başlıklarla sıkça gündeme gelmektedir. Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı üzerinden bir araya gelen öğretmenler bu yaşadıkları sorunları konuşmak ve çözümlerinde ortaklaşmak, öğretmenler arasındaki ilişki ve ortak çalışma kültürlerinin geliştirmek, eğitim alanında patronların keyfi uygulamalarına karşı öğretmenlerin örgütlü hale gelmesini sağlamak amacıyla illerde bir araya gelmektedir.

Bu bağlamda Eylül ayında gerçekleştirdikleri çalıştayın ardından çeşitli okullarda kurulan Patronların Ensesindeyiz İşyeri Komiteleri ile de güçlendirilen PE Ankara Özel Okul Öğretmen Dayanışması, 1 Aralık pazar günü saat 11.30’da Ankara Nazım Hikmet kültür Merkezi’nde (Konur Sk. No:51 Çankaya Ankara) bir araya geliyor. Dayanışma Ağındaki öğretmenler tüm meslektaşlarını tanışmak ve  yaşadıkları hak gasplarına karşı birlikte mücadele etmek için pazar günü gerçekleştirecekleri kahvaltılı buluşmaya davet ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji velileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gidiyor

Doğa Koleji’nde yaşanan kriz sürerken veliler konuyu kamuoyunun gündemine taşımak üzere yeni eylemlere hazırlanıyor. Doğa …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir