25 Mayıs 2024, Cumartesi

PE Ağı’nın Bahçeşehir Koleji’nde tazminat kazanımı

Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsü’nde, geçtiğimiz Haziran ayında öğrencilerine karnelerini verdikten sonra 5’er dakika arayla işlerinden atılan onlarca öğretmen, Patronların Ensesindeyiz (PE) Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı ile iletişime geçerek haklarını almak için kararlı olduklarını dile getirmiş ve mücadele sürecini başlatmışlardı. Atılan adımların ardından ilk kazanım haberleri gelmeye başladı.

Ekim ayı sonunda Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsü’nden işten çıkarılan ve uzun bir süredir tazminatları ödenmeyen öğretmenler PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı ile birlikte mücadele sürecini başlatmıştı. İşten atılan öğretmenlerın açıklaması PE ve soL Haber tarafından yayımlanmış, sosyal medya hesaplarında yaygınlaşmıştı. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın sahibi Enver Yücel, twitter üzerinden çıkan haberlere yanıt vermiş, haber kaynağının yanlış olduğunu iddia etmişti. Bunun üzerine işten atılan birçok öğretmen, kendilerinin ağır bir hak kaybına uğradıklarını ve isterlerse bu durumu Yücel’e kanıtlayabileceklerini yazmışlardı. Yücel’in eski öğretmenlerine cevabı “Kim çıkmış?” olmuş, öğretmenler bu duruma da tepki gösterimişti.

Bir araya gelerek mücadele sürecini başlatan Bahçeşehir Koleji öğretmenlerinin bu girişimlerinin ardından, birkaç gün içerisinde eğitim emekçilerinin aylardır ödenmeyen kıdem tazminatları hızla hesaplarına yatırılmaya başlandı. Tazminatları yatırılan Bahçeşehir Okulları eski öğretmenleri konuyla ilgili soL’a yaptıkları açıklamada, ‘’birlikte mücadele etmenin en güzel örneklerinden birisini sergileyerek hem kendilerinin hem de diğer emekçi dostlarının haklarına sahip çıktıklarını’’ dile getirdiler. Kıdem tazminatlarını alan öğretmenler yaptıkları açıklamada, bunun dışında fazla mesai, ek ders, kesinti yapılan eğitim ödenekleri gibi hakları için mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladılar. Eğitim emekçileri, Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları şubelerinde çalışan tüm eğitim emekçisi arkadaşlarını PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı üzerinden kendileriyle iletişime geçmeye, mücadeleyi birlikte büyütmeye davet ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!