DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Otel emekçileri Beyoğlu Semt Evi’nde biraraya geliyor

Kimi zaman tatil, kimi zaman iş için gittiğimiz otellerde karşımıza çıkan lüksün, şatafatın ardında koskoca bir sömürü mekanizması saklı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile irtibata geçen Beyoğlu’nun farklı otellerinden emekçiler, vardiyalı çalıştıklarını ve bu yüzden hiçbir şeylerini planlayamadıklarını, fazla mesailerinin ödenmediğini, sigortalarının düşük yattığını ve sık sık patron vekili şeflerin, yöneticilerin mobbingine maruz kaldıklarını ifade ediyorlar.

Otel patronları her geçen gün daha fazla kar için daha az işçi çalıştırıyor, otel emekçilerinin geçmişte mücadele ederek elde ettiği tüm kazanımları birer birer buduyor, sömürüyü günbegün daha da arttırıyor. Uzun saatler çalıştırılan, neredeyse izin günü olmayan, düşük ücretlere mecbur bırakılan otel emekçileri ise isyan noktasına gelmiş durumda ve harekete geçme kararlılığında…

Beyoğlu’nda farklı otellerde çalışan emekçiler 28 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’de Beyoğlu Semt Evi’nde bir araya gelerek tüm bu sorunları, çözüm yollarını ve örgütlenme olanaklarını tartıştıkları bir toplantı yapacaklar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi: Mağazalar açıldıktan sonra haklarımızı birlikte savunalım

Madame Coco mağazalarının bir kısmı normalleşme adımlarının atıldığı 11 Mayıs tarihi itibariyle açıldı. Geriye kalan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x