Otel emekçileri Beyoğlu Semt Evi’nde biraraya geliyor

Kimi zaman tatil, kimi zaman iş için gittiğimiz otellerde karşımıza çıkan lüksün, şatafatın ardında koskoca bir sömürü mekanizması saklı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile irtibata geçen Beyoğlu’nun farklı otellerinden emekçiler, vardiyalı çalıştıklarını ve bu yüzden hiçbir şeylerini planlayamadıklarını, fazla mesailerinin ödenmediğini, sigortalarının düşük yattığını ve sık sık patron vekili şeflerin, yöneticilerin mobbingine maruz kaldıklarını ifade ediyorlar.

Otel patronları her geçen gün daha fazla kar için daha az işçi çalıştırıyor, otel emekçilerinin geçmişte mücadele ederek elde ettiği tüm kazanımları birer birer buduyor, sömürüyü günbegün daha da arttırıyor. Uzun saatler çalıştırılan, neredeyse izin günü olmayan, düşük ücretlere mecbur bırakılan otel emekçileri ise isyan noktasına gelmiş durumda ve harekete geçme kararlılığında…

Beyoğlu’nda farklı otellerde çalışan emekçiler 28 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’de Beyoğlu Semt Evi’nde bir araya gelerek tüm bu sorunları, çözüm yollarını ve örgütlenme olanaklarını tartıştıkları bir toplantı yapacaklar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji öğretmenlerine çağrı: Emeğimizin betona gömülmesine izin vermeyelim

Doğa Koleji Öğretmenlerine, Doğa Koleji’nde, haftalardır süren oyalama taktiklerine ve baskılara aldırmayıp, aylardır alamadıkları maaşları …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir