Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi: Okul Yönetimi Artık Sorumlu Davranmalıdır

Özgür Boza Öğretmen Komitesi, haklarını alamayan öğretmenler hakkında okul yönetiminin sosyal medya üzerinden sürdürdüğü hakaret ve yakışıksız paylaşımların üzerine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamayı paylaşıyoruz:

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ
PE Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi temsilcimiz ve avukatımız 26 Haziran 2019 tarihinde okul yönetimi ve avukatı ile görüşme gerçekleştirmiş, aynı gün Komitemizin verdiği sona eren ödeme tarihini görüşmeler sonuçlanana kadar askıya almış ve herhangi bir açıklama yapmayarak süreci beklemeye başlamıştık.
Ancak, işveren Özgür Boza’nın gerçekleri yansıtmayan sosyal medya açıklamaları, komitede bulunan öğretmenlere hakaret ve değişik ithamlar boyutuna ulaşmıştır.
Biz sürecin sağlıklı yürümesi için elimizden geleni yapıyor, taleplerimizin arkasında olduğumuzu bir kez daha belirterek okul yönetimini ve Özgür Boza’yı sorumlu davranmaya davet ediyoruz.
Gerçekleri yansıtmayan paylaşımlar yerine öğretmenlerin ve çalışanların ödemelerinin ne zaman yapılacağının açıklamasını bekliyoruz.
Biz, hak etmediğimizi istemiyoruz. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Bunun verilmemesi durumunda mücadelemizi büyütmekte kararlıyız.
PE ÖZGÜR BOZA OKULLARI ÖĞRETMEN KOMİTESİ,

1 Temmuz 2019

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

19 yaşındaki stajyerin ölümünün ardından denizcilere örgütlenme çağrısı

Alican Mansuroğlu gemi makineleri işletme mühendisi. Staj yaptığı gemide iş cinayetine kurban giden 19 yaşındaki …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir