Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi: Okul Yönetimi Artık Sorumlu Davranmalıdır

Özgür Boza Öğretmen Komitesi, haklarını alamayan öğretmenler hakkında okul yönetiminin sosyal medya üzerinden sürdürdüğü hakaret ve yakışıksız paylaşımların üzerine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamayı paylaşıyoruz:

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ
PE Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi temsilcimiz ve avukatımız 26 Haziran 2019 tarihinde okul yönetimi ve avukatı ile görüşme gerçekleştirmiş, aynı gün Komitemizin verdiği sona eren ödeme tarihini görüşmeler sonuçlanana kadar askıya almış ve herhangi bir açıklama yapmayarak süreci beklemeye başlamıştık.
Ancak, işveren Özgür Boza’nın gerçekleri yansıtmayan sosyal medya açıklamaları, komitede bulunan öğretmenlere hakaret ve değişik ithamlar boyutuna ulaşmıştır.
Biz sürecin sağlıklı yürümesi için elimizden geleni yapıyor, taleplerimizin arkasında olduğumuzu bir kez daha belirterek okul yönetimini ve Özgür Boza’yı sorumlu davranmaya davet ediyoruz.
Gerçekleri yansıtmayan paylaşımlar yerine öğretmenlerin ve çalışanların ödemelerinin ne zaman yapılacağının açıklamasını bekliyoruz.
Biz, hak etmediğimizi istemiyoruz. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Bunun verilmemesi durumunda mücadelemizi büyütmekte kararlıyız.
PE ÖZGÜR BOZA OKULLARI ÖĞRETMEN KOMİTESİ,

1 Temmuz 2019

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir Koleji Özel Efe Okulları’nda maaşlar ödenmiyor

İzmir Koleji Özel Efe okullarında mağdur olan öğretmenlerden birinin Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ilettiği bilgi şöyle: …

3
Yorum yazın

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
nurdanPeriMine Gumus Recent comment authors
  Kaydol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mine Gumus
Ziyaretçi
Mine Gumus

Ben de acilacak denip 2 ay icinde açılmayacağı Maltepe kampusune pesin odeme yapip hala parasini geri alamayan bir veliyim…Hala bir odeme gunu verilmedi, magdur olduk…hem de cok.

Peri
Ziyaretçi
Peri

Yıllık veya 10 aylık sözleşme olduğu sürece kafalarına göre kolayca isten çıkardıkları sürece özel okul öğretmenlerinin bir odası sendikası olmadığı sürece magduriyetler yaşanacak örgütlenmek gerekiyor

nurdan
Ziyaretçi
nurdan

Bahçeşehir Kolejinden parayı çalıp okul açtı, öğretmen nasıl sömürülür eğitimini Enver babasından aldı. Başka bir becerisi olmayan çakma solcu…