Doğa Koleji Öğretmen Komitesi toplandı

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi, geçen cumartesi günü sözleşmeler, kıdem tazminatları ve bir patronun başında olduğu Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı gericilik ve piyasacılığın iç içe geçtiği “yeni eğitim modeli” gibi konularda sözlerini ortaklaştırmak için toplandı.

Her toplantımız, yeni öğretmenlerin aramıza katıldığı, aramıza katılamayanların mesajlarını gönderdiği ve dayanışmaya ortak olduğu, öğretmenlerin kendi güç ve toplumsal misyonlarının farkına vardığı yeni bir deneyim haline geliyor. Artık bu toplantılara diğer özel okullarda sömürü koşullarını tecrübe etmiş ya da eden öğretmen arkadaşlarımızı da katıyor, birbirimizle paylaşımlarda bulunuyor ve ortak mücadele gündemleri belirliyoruz.

Tüm bunları patronun çeşitli inceliklerle yaygınlık kazandırmaya çalıştığı “fısıltı gazetesi”ne karşı örgütlü durarak cevap veriyoruz!

Cumartesi günü yaptığımız toplantıda görüştüğümüz konuların başında patron tarafından bilinçli olarak geciktirilen sözleşmeleri ana gündem olarak ele aldık. Özel okul öğretmenlerinin sözleşmelere imza atmadan yapmaları gerekenler hakkında yayınladığımız çalışma, bu gündem içerisinde oldukça büyük önem taşıyor. Bu görüşmelerimizin hemen ardından açılmaya başlanan sözleşmeler için ise, gelen ilk bilgiler % 45’lere varan enflasyon karşısında “zam” olarak değerlendirilemeyecek küçük rakamlar, azaltılan ders saatleri, bitmeyen ve yaratılan norm fazlalıkları, kimi kampüslerde gizlenen kimi kampüslerde ise öğretmene verilen sözleşme evrakları, yüklenen yeni ve ağır iş yükleri ve geldiği açık seçik görülen ciddi bir öğretmen kıyım dalgasıdır.
Öğretmen arkadaşlarımız bu duruma hazırlıklı olmalı, önlem almayı örgütlenerek yapmalıdır.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi olarak, tüm meslektaşlarımızı haklarını bilmeye ve savunmaya, hukuksuzca yapılan işten çıkartmalara ve dayatmalara karşı bir araya gelmeye, okullarında yapılanları PE ağı ile paylaşmaya ve komitemizi güçlendirmeye çağırırken velilerimizi de gelen bu kıyıma karşı öğretmenlerine sahip çıkmaya ve ses çıkarmaya davet ediyoruz.

Okul yönetimlerine sesleniyoruz!

Öğretmenleri haksız ve hukuksuz uygulamalarla yıpratmaya, tehdit etmeye, bir paçavra gibi kapı dışarı koymaya son verin!

Patronların Ensesindeyiz Ağı Doğa Koleji Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’nden açıklama

19.09.2019 Doğa Koleji Öğretmen Komitesi, Ağustos ayı maaşlarının henüz ödenmemesi ve ödeme takvimi ile ilgili …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir