Mephisto Direnişçileri Kapı Önü Nöbetlerini Sonlandırdılar

Direnişin 38’inci gününde mağaza önünde nöbetlerini sonlandırdıklarını Twitter’dan yaptıkları bir açıklama ile duyuran Mephisto işçileri, haklarını aramaya devam edeceklerini, daha iyi çalışma koşulları ve örgütlenme hakkı için bütün Mephisto şubelerinde örgütlenmeye devam edeceklerini ilan ettiler.

Direnişin 38’inci gününde mağaza önünde nöbetlerini sonlandıran Mephisto işçileri, yayınladıkları bildiride patronlarla aynı gemide olmadıklarını vurguladılar.

“Emekçilerin birlikte hareket etmesi, her patronun olduğu gibi Mephisto patronunu da korkulu rüyası hailen gelmiş ve bugüne kadar ekmeğini yediği “demokrat patron” maskesinini düşmesi pahasına örgütlülüğümüzü kırmak için elinden gelen her yolu denemiştir. Bu bize bir şeyi bir daha göstermiştir ki patronun sağcısı solcusu, kültürlüsü cahili iyisi kötüsü olmaz. Patronlar patrondur ve işçiler ne onlarla aynı aileden ne de onlarla aynı gemidedir.”

Ayrıca Mephisto işçileri, haklarını aramaya devam edeceklerini, daha iyi çalışma koşulları ve örgütlenme hakkı için bütün Mephisto şubelerinde örgütlenmeye devam edeceklerini ilan ettiler.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Begos’ta toplu işten çıkarma

Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nde(Begos) kurulu iki tekstil fabrikasında toplu işten çıkarmaların yapıldığı iddia …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir