DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Mephisto Direnişçileri Kapı Önü Nöbetlerini Sonlandırdılar

Direnişin 38’inci gününde mağaza önünde nöbetlerini sonlandırdıklarını Twitter’dan yaptıkları bir açıklama ile duyuran Mephisto işçileri, haklarını aramaya devam edeceklerini, daha iyi çalışma koşulları ve örgütlenme hakkı için bütün Mephisto şubelerinde örgütlenmeye devam edeceklerini ilan ettiler.

Direnişin 38’inci gününde mağaza önünde nöbetlerini sonlandıran Mephisto işçileri, yayınladıkları bildiride patronlarla aynı gemide olmadıklarını vurguladılar.

“Emekçilerin birlikte hareket etmesi, her patronun olduğu gibi Mephisto patronunu da korkulu rüyası hailen gelmiş ve bugüne kadar ekmeğini yediği “demokrat patron” maskesinini düşmesi pahasına örgütlülüğümüzü kırmak için elinden gelen her yolu denemiştir. Bu bize bir şeyi bir daha göstermiştir ki patronun sağcısı solcusu, kültürlüsü cahili iyisi kötüsü olmaz. Patronlar patrondur ve işçiler ne onlarla aynı aileden ne de onlarla aynı gemidedir.”

Ayrıca Mephisto işçileri, haklarını aramaya devam edeceklerini, daha iyi çalışma koşulları ve örgütlenme hakkı için bütün Mephisto şubelerinde örgütlenmeye devam edeceklerini ilan ettiler.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı Geçtiğimiz hafta Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Güngören Final Okulları öğretmenleri …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x