DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Kolejlerinde değişen bir şey yok: Maaşlar yine gecikiyor!

Geçen yıl Kasım ayında öğretmen maaşları ve kıdem tazminatları ödenmediği için gündeme gelen Doğa Kolejlerinde sorun devam ediyor. Öğretmenlere yine maaşlarının yarısı ödendi. Sorunu Patronların Ensesindeyiz ağıyla paylaşan öğretmenler, yaşadıkları sıkıntıları anlattı…

Geçen yıl Kasım ayında, öğretmen maaşları ve kıdem tazminatları ödenmediği için gündeme gelen Doğa Koleji’nde maaşların ödenmesi yine gecikiyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na (PE) gönderilen mesajlar, Doğa Koleji’nde öğretmenlerin huzursuzluğunu anlatıyor.

Yönetim tarafından öğretmenlere dün gönderilen bir mesajla, “bugün maaşların yarısının yatacağı, ancak diğer yarısının da, 10 gün sonra hesaplara geçileceği” bilgisinin verildiği belirtiliyor.  Bazı yöneticilerin, verilen tepkiler karşısında kayıtsız kaldığı ve başka okullardaki olumsuz koşulları örnek gösterdikleri de verilen bilgiler arasında.

Bazı şubelerde, maaşların yarım yatırılmasına ilişkin herhangi bir açıklama bile yapılmadı. Öğretmenler, yönetimin bu tavrına da tepki gösterdiler.

Bunun yanı sıra, PE’ye gönderilen bir mesajda, öğretmenlerle yapılan sözleşmeye göre, maaşların her ayın 5 ilâ 10’uncu günleri arasında ödenmesi gerektiği belirtilerek, bu maddeye hiçbir zaman uyulmadığına dikkat çekiliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Metalde greve hazırlanılırken, MESS’ten yeni ücret teklifi

Metal işçileri greve hazırlanırken, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ücret teklifini revize etmek üzere bugün sendikaları …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir