21 Haziran 2024, Cuma

Patronların Ensesindeyiz’nden Samsun’da işçilerle hak bilgilendirme toplantısı

Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağından avukatlar, Samsun Tozlu-Diesre mağduru işçilerin talebiyle hak bilgilendirmesi toplantısı yaptı. Patronların Ensesindeyiz ağından avukat Deniz Aktaş’ın ve Samsun Baro yönetiminden Avukat Uğur Arslan’ın katıldığı bilgilendirme toplantısında hukukçular işçilerin yönelttiği birçok soruyu yanıtlarken onları birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağı adına açılış konuşması yapan Belma Nur Kartal hem kayyum hem de patron tarafından tazminatları gasp edilerek kapı önüne konulan yüzlerce işçinin iki yıldır yaşadığı mağduriyetin devam ettiğini, yapılan görüşmelerin ardından işçilerin talebiyle bir hak bilgilendirmesi toplantısı yapma kararı aldıklarını ifade etti.

Avukat Deniz Aktaş, Patronların Ensesindeyiz ağının kriz fırsatçısı patronlara karşı hakları gasp edilen ve mağdur edilen işçilerin çıkarlarını savunmak için kurulduğunu belirterek şu sözleri söyledi: “Burada sadece hukuki mücadeleden söz etmiyoruz. Mahkemeler işçilere insanca yaşam koşulları sağlamaz, ancak bir kısım alacaklarımızı elde etmemizi sağlar. İhtiyacımız olan şey, Türkiye’deki verili kanunların işçilere tanıdığı hakları temin etmekle yetinmeyip işçilerin insanca çalışma ve yaşama koşulları için de mücadele etmektir. Her şeyden önce işçilerin örgütlü davranması, birlikte hareket edebilmesi, çıkarlarının ortak olduğunun bilincine varıp bir arada mücadele etmesi gerekir.” dedi. Toplantıda Tozlu-Diesre işçileriyle mücadelelerinin hukuki ayağına ilişkin bir yol haritası oluşturulması üzerine konuşuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!