DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Anadolu Isuzu’da faaliyet kısmen duruyor

Gebze’de faaliyet yürüten ve yaklaşık 1000 işçinin çalıştığı Anadolu Isuzu kamyon ve otobüs fabrikasının kısa çalışma ödeneği için başvurusu Bakanlık tarafından kabul edildi. Şirket Ocak-Nisan ayları içinde kısa çalışma yapacak. Fabrikada çalışma haftada üç gün yapılacak, kalan günler çalışma yapılmayacak.

Durumu KAP’a bildiren şirket, Nisan ayına kadar sürecek olan kısa çalışma düzenini duyurmuş oldu. Kısa çalışma ödeneği başvurusu geçtiğimiz hafta kabul edilen şirkette 2019 yılının son aylarında yaklaşık 30 işçi işten çıkarılmıştı. Aynı dönemde fabrikanın Kamyon üretim hatları durdurulmuş, çalışan işçiler otobüs üretimi başta olmak üzere diğer bölümlere kaydırılmıştı.

Nisan ayına kadar devam edecek kısa çalışma uygulamasıyla işçiler çalıştıkları günlerin ücretini Isuzu patronundan, diğer günlerin ücretlerinin işsizlik sigortası ödeneği kadar kısmını ise işsizlik sigortası fonundan alacaklar. Aldıkları ücret, işsiz kaldıkları takdirde alacakları işsizlik ödeneğinden mahsup edilecek.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı Geçtiğimiz hafta Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Güngören Final Okulları öğretmenleri …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x