DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel Akgün Tem Hastanesi çalışanların tazminatlarını gasp etti!

İstanbul İkitelli’de faaliyet gösteren Özel Akgün TEM Hastanesi, çalışanların ücret ve tazminat ödemelerini yapmadan hastaneyi kapattı. Hastane patronu aynı zamanda içerideki tüm malları da kaçırdı. Olayı İstanbul Tabip Odası şöyle duyurdu:

Özel Akgün Tem Hastanesi Hekimlerin, Sağlık Çalışanlarının Ücretlerini Ve Tazminat Haklarını Gasp Etti!

İkitelli – Küçükçekmece’de faaliyet gösteren “Özel Akgün TEM Hastanesi” sahipleri hekimler ve diğer sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını ödemeden, hastane içindeki tüm mal varlığını kaçırarak hastanenin kapısına kilit vurdu.

Özel sağlık sektöründe hekimler yine emeklerinin karşılığı ücretleri, hak edişleri ödenmeden, tek taraflı ilişkilerinin kesilmesinden doğan tazminat hakları yok sayılarak işsiz kaldılar.

Bugüne dek özel sağlık sektöründe hekim ücretlerinin çeşitli bahanelerle gasp edildiği/ kesildiği, ödeme süresinin uzatıldığı/yok sayıldığı ya da ücretlerin ödenmediğine ilişkin Odamıza iletilen şikayetler Yönetim Kurulumuz ve Özel Hekimlik Komisyonumuz tarafından yakından takip edilerek, meslektaşlarımıza gerekli hukuksal ve örgütsel destek sağlanmaktadır. Ayrıca hekimlere ve sağlık çalışanlarına mağduriyet yaratan özel sağlık kuruluşları da resmi makamlara bildirilmektedir.

Ne yazık ki önümüzdeki günlerde daha da artacağı görülen bu tür hak kayıplarına karşı emeğimizi savunmanın tek yolu dayanışma ve meslek örgütümüzün çatısı altında mücadeleden geçmektedir.

Meslektaşlarımızın her açıdan büyük kayıplarla karşı karşıya kalmamaları için özel sağlık kuruluşlarında bu tür sorunlarla karşılaştıklarında hızla İstanbul Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyonu’yla iletişime geçmelerini bekliyoruz.

Birlik, mücadele ve dayanışma duygularımızla.

İSTANBUL TABİP ODASI

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x