13 Temmuz 2024, Cumartesi

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ’DEN ASSA PATRONUNA YANIT

Her şey bundan aşağı yukarı iki ay önce başladı…

Almanya’da kullanıma giren Jobwars adlı iş arama sitesi ve aynı zamanda Uns Doc ve Unstech’i de bünyesinde barındıran Almanya merkezli Assa Teknoloji kendi çalışanlarını işten çıkarmış ve üstelik maaşlarını da vermemişti.

Gelişmeler üzerine ASSA Teknoloji patronu Şahin Ünsever, Patronların Ensesindeyiz’i arayarak tehdit ve hakaretlerde bulundu, telefonda kendisiyle konuşan avukat arkadaşımıza küfretti. Farklı haber kanallarında yer bulan bu haber üzerine, emekçiler ile dayanışma gösteren Birgün gazetesi muhabirinin Şahin Bey’e ulaşması ile iddialar soruldu ancak sevgili patronumuz yine patronluğunu yaparak iddiaları yalanladı.

Yaşanan gelişmeler üzerine Assa Teknoloji emekçileri, şirketlerin pek bir sevdiği Linkedln platformuna konuyu taşıdı. Patronların Ensesindeyiz Bilişim Emekçileri Ağı tarafından da desteklenen Linkedln paylaşımları sonrasında, şirketin kötü namı hızla yayıldı. Eş zamanlı olarak Almanya’da ikamet eden patronumuza ilişkin, Patronların Ensesindeyiz Almanya merkezinden arkadaşlarımız konuyu orada da haber yapmaya başladılar. Tüm bunlar olurken hukuki süreci başlattık.

Şahin Ünsever’e şaşırmıyoruz çünkü, kendisi tam bir patron ve bir patronun üzerine düşeni yaptı, tüm emekçilere nefretini kustu. Kendisi ile yapılan her görüşmede altını çize çize para vermek zorunda olmadığını, gerekirse mahkemeye verilmesi gerektiğini ifade etti.

Biliyoruz ki bu düzenden aldığı cesaretle böyle cümleler kurabiliyor. Patronlara bir şey olmadığı, bir emekçinin yıllarca mahkemelerde sürünebileceği yolundaki ezberine güveniyor.

Şimdi ezber bozma zamanı!

Sevgili patronumuz için kötü haberlerimiz var. Emekçiler isterse altınızdaki tüm zenginlikleri alır, bu düzeni başınıza yıkarlar. Nitekim bize ulaşarak konunun sessizce geçiştirilmesine engel olan arkadaşlarımızdan biri bu hafta içerideki tüm alacaklarını aldı.

Ancak merak edilmesin zira biz yılmadan patronlara bu gerçekleri öğreteceğiz.

Basın emekçisi arkadaşımızın konuyu haber yapmasını, küfür ettiği avukat arkadaşımızın kapısına icra için gelişini engelleyememesi gibi sesimizin daha gür çıkmasını da engelleyemeyecekler. Emekçilerden de emekçilerin haklarına sahip çıkanlardan da özür dilemesini öğrenecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!