25 Mayıs 2024, Cumartesi

IFFCO Türkiye’de sendikalaşan işçiler işten atıldı, işçiler fabrika önünde toplanıyor

Çiğli OSB’de faaliyet gösteren Dubai merkezli IFFCO Türkiye’de sendikalaştıkları için haksız nedenlerle işten atılan işçiler fabrika önünde toplanmaya başladı.

Fabrika önünde Patronların Ensesindeyiz temsilcilerine konuşan işçiler, bir yıldır Tek Gıda-İş sendikasında örgütlenme çabasına girdiklerini, ancak şirketin gerekli çoğunluğun sağlanıp sendikanın yetki kazanmasının ardından önce sendikalaşma sürecini uzatmak için yetki itirazı, süreci temyize taşımak gibi adımlar attığını, ardından da sendikalaşma çabasında olan işçilerin düzenli olarak istifaya zorlandığını, mobbing’e maruz kaldığını, haksız nedenlerle işten atıldığını aktardı.

İşçilerin iddiasına göre sendikalaşma sürecine başından beri destek olanlar, gerek “pozisyonunuz kapatılıyor” denilerek gerekse çalışmalarına engel olmamasına rağmen hastalıkları gerekçe gösterilerek işten atılıyor.

İşçiler işten atılanların geri alınması, sendikanın yetkisinin kabul edilerek yönetimle masaya oturulması talebiyle Patronların Ensesindeyiz temsilcileri ve Tek Gıda-İş yetkilileriyle birlikte fabrika önünde toplanıyor.

pe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!