19 Mayıs 2024, Pazar

Haftalık Bülten – 12 Ocak 2024

Metalde grev kararı: “Başka kurtuluşumuz kalmadı, direneceğiz!”

185 bin işçiyi kapsayan metal grup toplu sözleşme sürecinde arabulucu raporu sendikalara ulaştı. Birleşik Metal İşçileri Sendikası, Türk Metal Sendikası ve Özçelik İş Sendikası’nın, patron sendikası MESS ile yürüttükleri toplu iş sözleşmesi 22 Kasım 2023 tarihinde tarafların uyuşmazlık tutanağını tutması ile arabulucu aşamasına girmiş, 20 Aralık 2023 tarihinde yapılan arabulucu toplantısında ise anlaşma sağlanamamıştı. Türk Metal tarafından 10 Ocak 2024 tarihinde yapılan açıklamayla, arabulucu raporunun ulaşmasının ardından grev kararı alındığı kamuoyunu duyuruldu.
Patronların Ensesindeyiz olarak Bursa ve Kocaeli’den Türk Metal ve Birleşik Metal-İş üyesi işçilerle MESS grup toplu sözleşme sürecini ve mücadele olanaklarını konuştuk.

TOKİ Şantiyesindeki İş Cinayetinin Hesabını Soracağız!

Patronların Ensesindeyiz Kule-Vinç Dayanışma Ağı olarak, bir arkadaşımızı daha kaybetmenin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz. İnşaatlarda yaşanan ölümlerin sebebinin, olumsuz hava koşulları, fıtrat ya da kader olmadığını biliyoruz.

Asgari’de Ocak ayı yine bir tuhaf 

Yayınlanmaya başladığı günden bu yana büyük ilgi toplayan Asgari dergisinin Ocak sayısı okurla buluşuyor.

Hakları için mücadele eden Çankaya Belediyesi emekçileri kazanacak!

PE Belediye Emekçileri Dayanışma Ağı Çankaya Belediyesi işçilerinin 11 Ocak Perşembe günü yaptıkları basın açıklamasına destek mesajı iletti:
“Biliyoruz ki dayatılan yoksulluk ücretleri ancak işçilerin örgütlülüğü ile aşılabilir.”

Mücadele eden Yapı Merkezi işçileri kazandı!

Yapı Merkezinin Tanzanya projesinde çalışan ancak içeride kalan alacakları için direnişe geçen işçilerin alacakları, bugün Patronların Ensesindeyiz, Dev-Yapı İş ve işçi temsilcilerinin patron temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda ödendi. Tanzanya’da başlayan mücadelemizi İstanbul’a taşıdık, kazandık. Dünyanın neresinde olursa olsun işçi sınıfı omuz omuza mücadele ettiği her yerde hakkı olanı alacaktır.
Yalnız değilsiniz! Bize ulaşın beraber mücadele edelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!