25 Mayıs 2024, Cumartesi

Haftalık Bülten – 15 Aralık 2023

Katil kaçtı: Emekçilerin kanının üstünde tepinmenize izin vermeyeceğiz!

İstanbul Fatih’te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu serbest bırakıldı. Göçer’in ölümünden sonra bilirkişilerin ilk tespitinde kusurlu olmadığı belirtildi. İstanbul Fatih’te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu serbest bırakıldı ve yurtdışına kaçtı.Patronların Ensesindeyiz tarafından yapılan açıklamada “Ne siyasilerin ne para babalarının emekçilerin kanının üstünde tepinmesine izin vermeyeceğiz!” denerek sert tepki gösterildi

Patronların Ensesindeyiz ayrıca bir basın açıklaması yaparak “Yunus Emre’nin hesabını sormak için bu düzeni yok etmemiz lazım!” mesajı verdi.

Özak Global Holding patronu Ahmet Akbalık’a dair çarpıcı bir portre
Tarihin, sendika düşmanı Ahmet Akbalık’ın değil direnen Özak işçilerinin başarı öyküsünü yazacağını çok iyi biliyoruz. Patronların Ensesindeyiz olarak Özak Tekstil işçilerinin onurlu direnişinde yanlarında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. İşte Ahmet Akbalık’ın şantaj, yandaşlık, sendika düşmanlığı ve emek hırsızlığıyla dolu “başarı öyküsü”…

Kemer’de faaliyet gösteren My Bella şirketinde hak gaspı!

Antalya Kemer’de tekne turları yapan My Bella isimli bir firma, üniversite öğrencisinin 2 aylık ücretini ödemiyor.

Antalya’nın turistik bölgelerinden biri olan Kemer’de tekne turları yapan My Bella isimli bir firmada yaz tatilinde hem okul harçlığını çıkarmak hem de ailesine destek olmak için çalışan bir üniversite öğrencisi Patronların Ensesindeyiz’e ulaşarak uğradığı haksızlıkları anlattı.

İYİP’ten AKP’ye geçen Nebi Hatipoğlu PE’den korkuyor!
Meclisteki çoğu vekil gibi patron olan Nebi Hatipoğlu, fabrikasındaki işçi düşmanı uygulamalara karşı çalışma yapan Patronların Ensesindeyiz’den rahatsız oldu. Kapıya polis dikmekle kalmadı, mola alanlarını kapatarak bahçeye çadır kurdu. İşçiler, ısıtıcı olmayan bu çadırlarda mola vermek zorunda bırakılırken mola saatlerini soğuk havada geçirmek zorunda kalıyor. Kötü koşullar devam ederken PE çalışmasının işçiler arasında umut yarattığı, fabrikadaki işçiler tarafından dile getiriliyor.

 

A101 deposunda iş cinayeti!
Emekçiler öldürülmeye devam ediyor!

İzmir Torbalı A101 deposunda Arzu Şen adındaki emekçi yıkılan duvarın altında kaldı. Başımız sağ olsun. Peki emekçi kanıyla zenginleşen A101 ne yaptı? İşçilerin tepkisinden korktuğu için tüm çalışanları evlerine yolladı.

Faruk Koca’nın adil yargılanacağına gerçekten inanıyor musunuz?
Eski AKP Ankara Milletvekili #FarukKoca yalnızca zorba bir kulüp başkanı ya da gedikli bir yandaş değil, aynı zamanda düzen tarafından korunup kollanan bir patron. 2012 yılında inşaatındaki su dolu çukura düşerek ölen 10 yaşındaki Sedanur’un davasında 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Koca, sabıkasız oluşu ve “iyi hali” gerekçe gösterilerek yalnızca 12 bin 100 TL tazminat ödeyerek paçayı kurtarmayı başarmış.

STARBUCKS: “Sorun Yahudi Sermayesi olması değil”

Patronların Ensesindeyiz bu ay gündemine, İsrail’in Filistin’e dönük saldırılarıyla birlikte çeşitli
protestolarla adını duyuran Starbucks kahve zincirini aldı.

Yahudi sermayesi olmasıyla gündeme gelen Starbucks şirketinin ‘’gerçek sorununun’’patronunun etnik kimliği mi olduğu sorusunu masaya yatıran dosya, gerçek sorunun emekçilerin sırtından zenginleşen bir patron olduğunu gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!