25 Mayıs 2024, Cumartesi

Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı yoluna devam ediyor

İstanbul’da bir araya gelen Bilişim Emekçileri, Yazılım Emekçileri Dayanışma Ağının yeni dönemde atacağı adımları değerlendirdi. Önümüzdeki dönemde, dayanışma ağının, bilişim sektöründe çalışan bütün emekçileri kapsaması adına “Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı” olarak devam etmesine karar verildi. Ayrıca Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı, 6 Kasım Pazartesi günü saat 20’de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde avukat ve işyeri hekiminin de katılımıyla meslek yaşamlarındaki sorunların konuşulacağı ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bir toplantı düzenleme karar aldı.

Toplantı tüm bilişim emekçilerine yapılan dayanışma ağına katılım çağrısı ile son buldu.

Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağının çağrı metni şöyle:

Bizler; İstanbul’da fazla iş yükü ve stresi, iş güvencesizliği, fiziksel ve psikolojik sağlık sorunlarını yaşayan, sosyal olarak izole edilen, iş-aile denge sorunları yaşayan ve günün sonunda başta teknoloji olmak üzere finans ve bankacılık, sağlık ve eğitim, e- ticaret, medya, üretim ve lojistik sektörlerinde patronların kârlarına kâr katmalarını sağlayan bilişim emekçileriyiz.

Her gün, teknoloji projelerini hayata geçirmek, yazılım geliştirmek, ağları yönetmek ve siber güvenliği sağlamak, veri modelleri ve analizleri oluşturmak için sürekli değişen teknolojiler ile rekabetçi bir ortamda çalışıyoruz.

Sık sık fazla mesai yapmak, hafta sonları çalışmak ve tatil günlerinde de işe devam etmek zorunda kalan birçok bilişim emekçisi var. Bu koşullarda ailemizle ve sosyal hayatımızla zaman geçirmekte güçlük çekiyoruz ve işyerindeki stres nedeniyle sağlığımızı tehlikeye atıyoruz.

Dünyada, ülkemizde, İstanbul’da ve işyerlerimizde günden güne zorlaşan yaşamın temelinde kâr odaklı patronlar ve onların düzeni var.

Güzelleşecek olan yaşamın temelinde Bilişim Emekçileri olarak bizler de bulunacağız.

Dayanışma ağında birlikte mücadele edelim. Emekçiler bir araya geldiklerinde güçlüdür. Sen de aramıza katıl, birlikte değiştirelim.

PE İstanbul Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!