25 Mayıs 2024, Cumartesi

Haftalık Bülten – 29 Eylül 2023

TOKİ Şantiyesinde Kule Vinç İşçisini Küfür Ederek Kovdular
https://patronlarinensesindeyiz.org/2023/09/21/toki-santiyesinde-kule-vinc-iscisini-kufur-ederekkovdular/

TOKİ Şantiyesinde bir kule vinç işçisi iş arkadaşına yapılan hakarete karşı çıkması üzerine işten çıkarıldı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçi şunları söyledi:

“İşe başladığımızdan beri sürekli hakaret ve baskı görüyorduk. En son yaşı altmışa yakın iş arkadaşım kule vincin üzerinden küfürler ve hakaretlerle indirildi, benim çıkmam istendi. Ben ise arkadaşıma yapılan muameleyi görünce buna karşı çıktım. O zaman da beni küfür ve hakaret ederek kovdular. Tüm alacağım ise içeride kaldı.”

Selçuk Ecza Deposu patronları panik halinde cadı avına devam ediyor
Geçtiğimiz haftalarda komiteleşen ve taleplerini dile getiren Selçuk Ecza Deposu işçileri patronları bir hayli telaşlandırmıştı. Selçuk Ecza yönetimi panik halinde işçilerine tehditler savurmaya devam ediyor. Ankara Selçuk Ecza Deposu’nda iki işçinin haksız yere işten çıkarılması üzerine Patronların Ensesindeyiz bir açıklama yayınlayarak sert bir tepki gösterdi:

“Patronların Ensesindeyiz olarak uyarıyoruz: İşçilerin ekmeğine göz dikmeyin! Emekçilere tehditler savuracağınıza üzerinize düşeni yapın. İşçilerin düzelmesini istedikleri talepleri derhal yerine getirin!”

Medistanbul işçileri hastane önünde eylem yaptı
Aylardır maaşları geç yatırılan, haklarını aradığı için işten çıkarılan, tazminatları ödenmeyen Medistanbul Emekçileri bugün hastane önünde taleplerini dile getiren bir eylem gerçekleştirdi:

“Sadaka değil, hakkımızı istiyoruz!”

https://twitter.com/pensendeyiz/status/1705578626580643988

Patronların Ensesindeyiz Genel Koordinatörü Neslihan Eroğlu soL Haber’e konuştu
Patronların Ensesindeyiz Genel Koordinatörü Neslihan Eroğlu sol haber portalı ile yapılan söyleşide Patronların Ensesindeyiz ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı:

“Mücadele dolu yeni bir dönem başlıyor”

https://haber.sol.org.tr/haber/patronlarin-ensesindeyiz-mucadele-dolu-yeni-bir-donem-basliyor-384792

Van Motokurye Dayanışma Ağı kuruldu

Ağır sömürü koşullarına, düşük paket ücretlerine, güvencesizliğe karşı Patronların Ensesindeyiz Ağı temsilcileri ile biraraya gelen motokuryeler  Van’da PE Van Motokurye Dayanışma Ağı’nı kurdu

Selçuk Ecza Deposu Antalya emekçileri taleplerini dile getirdi

Yasal haklarını eksiksiz kullanmak, mobbinge son verilmesi, depolardaki sağlıksız koşulların sonlandırılması gibi talepleri dile getiren işçiler arkadaşlarını birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Asgari okuyucusuna kavuştu

Asgari, çizerlerinin katıldığı sokak çalışmasıyla zincir market ve kafe bar çalışanlarına ulaştı, bundan böyle her ay saha çalışmaları ile okuyucusuna ulaşacak. Dergiyi semt ve işçi evlerinden, PE ve Asgari’yle iletişim kurarak talep edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!