17 Haziran 2024, Pazartesi

Patron adım atmadı, Trelleborg işçileri fabrikaya kapandı

Gebze Plastikçiler Sanayi Bölgesi’nde bulunan Trelleborg fabrikasında işçiler, patronun TİS görüşmelerindeki tutarsızlıkları nedeniyle iş bırakarak fabrikaya kapandı.

Gebze Plastikçiler Sanayi Bölgesi’nde faaliyette yürüten Trelleborg fabrikasında örgütlü Petrol-İş ile patron arasında devam TİS görüşmelerinde, patronun tavrı nedeniyle işçiler iş bıraktı.

Fabrika içerisinde yapılan toplantının ardından “Açlıktan ölmeyiz biz bu yoldan dönmeyiz”, “Direne direne kazanacağız” ve “İşçiler açken patronlara huzur yok” sloganları atarak yürüyen işçiler, talepleri karşılanana kadar fabrika içinde bekleyecek.

“PATRONUN CİDDİYETSİZ TAVIRLARI NEDENİYLE İŞ DURDURDUK”

Patronların Ensesindeyiz’e konuşan işçiler gelinen süreci, “TİS görüşmeleri Temmuz itibariyle başlamıştı. Üç toplantı gerçekleştirdik ve idari maddeler büyük oranda geçti. Bu Perşembe yapılan dördüncü toplantıda genel müdürün samimi olmayan yaklaşımları ve ciddiyetsiz tavırları nedeniyle iş durdurmaya karar verdik.” sözleriyle anlattı.

“CİDDİ ADIMLAR ATILANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

İşçiler ayrıca, “Genel müdürün, bağlı olduğu yöneticinin Amerika’da olmasını ve saat farkını bahane ederek ciddi adımlar atmaması bizi bu sürece sürükledi. Şu an iş yerinde beklemedeyiz. Patron ciddi adımlar atana dek mücadelemize devam edeceğiz.” diyerek kararlılıklarını dile getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!