25 Mayıs 2024, Cumartesi

Artemis Halı ve Erkaplan Halı işçileri kent merkezinde eylem yaptı

Gaziantep’te düşük ücretlere karşı Organize Sanayi Bölgesi(OSB) işçilerinin direnişleri devam ediyor. Bugün Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen Artemis Halı ve Erkaplan Halı işçileri basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açlık sınırının altında olan asgari ücret zammını bile vermeyen OSB patronlarına karşı işçiler insanca bir ücret için iş bırakmaya devam ediyorlar.

Beş gündür direnişte olan işçiler bugün saat 17.00’de seslerini daha fazla duyurabilmek için aileleri ve çocuklarıyla Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldiler. İşçiler yaşadıklarını şöyle aktardılar.

Artemis Halı işçisi:

‘Biz bu işletmelerin taşıma kolonlarıyız! Bizim sırtımızdan kârlarına kâr, yatlarına yat eklediler. Bizim isteklerimizi çok görüyorlar.’

Erkaplan Halı işçisi:

‘Gaziantep OSB’de bulunan işçi arkadaşlarıma soruyorum daha neyi bekliyorsunuz. Birlikte mücadele etme zamanı,’ diyerek işçileri mücadeleye katılmaya davet etti.

Son olarak Erkaplan Halı işçilerinin taleplerini büyük ölçüde kabul eden patronları, sendikadan istifa etmeleri durumunda işçilerin içeri girebileceklerini söyledi. Patronlarının bu teklifini reddeden Erkaplan Halı işçileri, Artemis Halı işçileri ile birlikte Demokrasi meydanında toplandı. İşçiler, sendika baskısının devam etmesi durumunda fabrika yönetimine dava açacaklarını söyledi. Eylem alanında uzun süre slogan atan işçiler, talepleri kabul edilene kadar içeride ve dışarıda mücadeleye kararlı bir şekilde devam edeceklerini vurguladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!