19 Mayıs 2024, Pazar

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron işçilere düşük promosyon ödeniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin taşeron firması İnsan Kaynakları A.Ş.’de çalışan işçiler, banka promosyonlarının kadrolu belediye çalışanlarına verilen ücretin yarısından daha az olması karşısında mücadele başlattı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak İnsan Kaynakları A.Ş.’ye bağlı belediye çalışanları olarak “Antalya Büyükşehir Belediyesi Çalışanları Birliği”ni kurduklarını belirten bir işçi, süreci şu sözlerle anlattı: “İnsan Kaynakları A.Ş. bünyesinde belediye için çalışan 8000 çalışandan biriyim. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadrolu çalışanlarına Kasım 2022’de 30.000 TL’lik banka promosyonu verildi. Bizim için ise asgari ücretin 8500 TL olduğu günümüzde sadece 11.000 TL’lik banka promosyonu teklifi verildi. Asgari ücretin 5500 TL olduğu dönemde dahi bu rakam 16.100 TL idi. Bizler de belediye çalışanıyız, bu eşitsizliği kabul etmiyoruz. Belediyenin kadrolu çalışanlarına verilen banka promosyonuyla eşit olacak şekilde yeni bir ihalenin planlanarak yapılmasını talep ediyoruz.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan, taşeron firmaya bağlı işçilerin yaşadıkları eşitsizliğin giderilmesi için Patronların Ensesindeyiz Ağı olarak sürecin takipçisi olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!