25 Mayıs 2024, Cumartesi

Malatya Hepsijet’ten depremden etkilenen esnaf kuryelere: Başınızın çaresine bakın!

Hepsiburada isimli online alışveriş sitesinin lojistik işlerini yürüten Hepsijet firması, depremden etkilenen kurye çalışanlarına başlarının çaresine bakmalarını söyledi. Şirket, depremden kaynaklı evi yıkılan, ailelerini ve yakınlarını kaybeden işçilere gönderdiği mesajda kendisinin de etkilendiğini söyleyerek, “gidişat iyi görünmüyor, normale dönerse şirket sizler için açık kapı bırakacak” dedi.

Kendisinin de mağdur olduğunu söyleyen şirket attığı mesajla helallik istemeyi de unutmadı.

Patronların Ensesindeyiz Motokurye Kargo Emekçileri Dayanışma Ağı ile temasta olan kuryeler, depremden sonra bir de işsiz kaldıklarını, eve nasıl ekmek götüreceklerini düşündüklerini, esnaf kuryelikle iyice güvencesiz hale geldiklerini belirtti.

Esnaf kurye modelinde çalışan işçiler; “Gece gündüz demeden çalıştık, üç kuruş için canımızı tehlikeye attık. Her yerde birlik, beraberlik mesajları yayımlayan, şu kadar yardım topladık, bu kadar tırı bölgeye gönderdik diye şov yapan firma bizden başımızın çaresine bakmamızı istiyor. Evimiz yıkıldı, dostlarımız, akrabalarımız öldü, sokakta kaldık, karşılığında şirket yetkilisi bu şehirde kendi işimiz ile ilgili yaprak kımıldamaz, para kazanamayız diyor. Bu yapılanları asla unutmayacağız” dedi.

Hepsijet Malatya şube müdürünün kuryelere attığı mesaj şöyle:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!