25 Mayıs 2024, Cumartesi

Çeşme’de hayatını kaybeden motokurye için açıklama: İşçi ölümlerini durdurabilmek için yan yana gelelim

İzmir’in Çeşme ilçesinde motokurye olarak çalışan Begenc Tarhanov geçerdiği kaza sonucu bugün hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu gerçekleştiren PE Seferihisar Motokurye Dayanışma Ağı konuyla alakalı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, konunun takipçisi olacaklarını ve motokuryeleri bu olumsuz koşullara karşı mücadeleye çağırdılar belirtildi.

Açıklama:

Bugün İzmir’in Çeşme ilçesi Dalyan Mahallesi’nde Karacasu Pide Garden Çeşme isimli firmada  motokurye olarak çalışan Begenc Tarhanov hayatını kaybetti. Öncelikle ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

Hepimiz aynı risklerle ve güvencesiz çalışmıyor muyuz?

Her gün birimizden kaza veya ölüm haberi alıyoruz. Ya da bu kazaları hafif yaralanmalarla atlatan kuryeleri şanslı saymak zorunda kalıyoruz.

Bizlerden ister yiyecek olsun, ister kargo veya başka bir şey, taşıdıklarımızı en hızlı ve güvencesiz şekilde ulaştırmamızı istiyorlar. Hayatlarımızı, kuralları patronların koyduğu ve bitmek bilmeyen aç gözlükleri belirliyor.

Artık birer birer değil, sayamadığımız sayılarda ölüyoruz. Uzun saat süren mesailerden, gözümüzden akan uykuyla patronların karları için servise gönderiliyoruz.

Yaşamak için çalışmak zorundayız, çalışmazsak aç kalırız. Çalışırken hayatta kalabilmek, bu işçi cinayetlerine dur diyebilmek için yan yana gelmeye ihtiyacımız var.

Bizler PE Seferihisar Motokurye Dayanışma Ağı olarak konunun takipçisi olacağımızı buradan bir kez daha ilan ediyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Seferihisar Motokurye Dayanışma Ağı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!