DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Yurtiçi Kargo Esenyurt Haramidere Şubesi’nde sendikalı işçiler işten çıkarıldı 

Yurtiçi Kargo’nun Esenyurt/Haramidere şubesinde yaklaşık 2,5 yıldır çalışan işçi, daha önce sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan arkadaşlarının halihazırda devam etmekte olan davasında şahitlik yapmayı kabul ettiği için işten çıkarıldı.

Arkadaşlarının sendikalı olduğu için işten çıkarıldıklarını belirten işçi süreci şöyle anlattı: “Diğer arkadaşlarım yaklaşık bir yıl önce sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldı sonra haklarını alabilmek için mahkeme yoluna gittiler, benden de davalarında tanıklık yapmam istendi. Sendika üyesi olmak yasal bir hak, ben de arkadaşlarımın bu haksız ve yasadışı işten çıkarılma durumuna karşı tanıklık yapmayı kabul ettim, ayrıca sendika üyesi de oldum. Bunu öğrenen Yurtiçi Kargo ise tanıklık yapacağım duruşmaya üç gün kala beni işten çıkardı.”

Hiçbir hakkı ödenmeden işten çıkarıldığını belirten işçi, çalıştıkları süre boyunca yemek paralarının ve fazla mesailerinin hep eksik yattığını ifade etti.

Kendisiyle beraber 5-6 arkadaşının daha işten çıkarıldığını belirten işçi, o arkadaşlarının da haklarını alamadıklarını aktardı.

Daha önce Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan iki kurye arkadaşının haklarını aldığını belirten işçi, “ben de bu yüzden Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaştım. Çünkü mücadele etmediğimiz sürece patronlara geri adım attırmamızın imkanı yok.” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marmaris Uğur Okulları’nda zorunlu ücretsiz izin ve istifa baskısı

Özel okul sektörü büyürken, emekçilerin yaşadıkları sorunlar günden güne artıyor.  Öğretmenler kamuya oranla çok düşük …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x