DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İletişim emekçilerinin dayanışma ve mücadele ağı yola çıkıyor

Patronların Ensesindeyiz İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı, 17 Ekim’de yola çıkacağını duyurdu.

İletişim alanında çalışan tüm emekçilere çağrı yapılan açıklamada, 17 Ekim Pazar günü Ankara Mülkiyeliler’de, saat 16.00’da bir araya gelineceği duyuruldu.

İletişim emekçilerinin her geçen gün işsizlikle, uzun çalışma saatleriyle, güvencesiz çalışma koşullarıyla karşı karşıya kaldığı belirtilerek, bu sürece karşı birlikte mücadele ve dayanışma amacıyla bir araya gelme çağrısı yapıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı Yola Çıkıyor!

Patronların her geçen gün daha da zenginleştiği, iletişim emekçilerinin ise her geçen gün işsizlikle, uzun çalışma saatleri ve güvencesiz çalışma koşullarıyla geçimini sağlamaya çalıştığı bu düzende birlikte olmak ve dayanışmak için çağrımızdır:

Medya kuruluşlarının “görünmeyen emek”çileri ; gazeteciler, sosyal medya uzmanları ve içerik üreticileri, grafik tasarım ve kurgu-montaj işçileri, seslendirme- dublaj sanatçıları, freelance çalışanlar ve geleceğin iletişim emekçisi olacak öğrenciler ve işi, eğitimi, mesleği iletişime dair olan emekçiler bir araya geliyor.

İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı olarak, iletişim endüstrilerinde kârına kâr katan patronların dayattığı acımasız çalışma koşulları altında geçimini sağlamaya çalışan tüm emekçileri dayanışmaya ve haklarımızı birlikte aramaya davet ediyoruz. Güvencesiz ve geleceksiz yaşam koşullarında haklarımızı korumayan emekçi karşıtı mevzuat, bizlerin SGK, sosyal haklar, kıdem tazminatı, sendikaya üye olmak gibi birçok hakkımızın gaspına yol açıyor. İletişim endüstrilerinde neredeyse hepimiz iş akdi bulunmayan alanlarda çalışarak bir sonraki ay işten atılma endişesiyle hak mücadelesinden uzaklaştırılıyoruz. Koronavirüs salgını ile birlikte esnek çalışmanın üzerimizde daha fazla baskı kurduğu bir çalışma rejimi içine itilmiş, çoğumuz da işsiz kalmış durumdayız. Bireyselleştirilen çalışma koşullarımız emeğimize yapılan bu saldırı altında bizleri yalnızlaştırmış durumda. Patronların her krizde örgütlenip daha da güçlendiği bu düzende iletişim emekçileri olarak emeğimize sahip çıkacak, birlikte dayanışacağız. 17 Ekim’de yola çıkacağımız dayanışma ağı toplantımızda hep birlikte haklarımızı tartışacak, deneyimlerimizi paylaşacak ve “ne yapacağız” sorusunu birlikte cevaplandıracağız. 

Tüm iletişim emekçilerine davetimizdir…

Tarih:17 Ekim 2021
Yer: Mülkiyeliler Birliği Teras
Saat: 16:00

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yılmazlar Ayakkabı işçileri fabrika önünde eylem yaptı

Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde faaliyet yürüten Yılmazlar Ayakkabı firması önce işçileri ücretsiz izne çıkarmış, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x