DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Üniversite emekçileri: Tüm üniversite çalışanları aşılanmalıdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada “öğretim üyelerinin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz” demişti. Bugün PE Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı bir açıklama yaparak saat ücretli çalışan öğretim görevlilerinin aşı için randevu alamadığını belirtti.

Dayanışma ağına gelen mesajlarla, saat ücretli çalışan öğretim görevlilerinin E-Devlet’te aşı randevusu için belirlenen öncelikli gruplar içerisinde yer almadığını öğrendiklerini belirten dayanışma ağı, tüm üniversite emekçilerinin acilen aşılanmasını talep etti.

PE Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı’nın açıklaması:

SAĞLIK BAKANI’NA SESLENİYORUZ:

TÜM ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI AŞILANMALIDIR!

8 Haziran 2021 akşamı Sağlık Bakanı’nın sosyal medyadaki paylaşımında üniversite öğretim üyelerinin ve personelinin de aşı programına dahil edildiği belirtildi.

Dayanışma ağımıza gelen mesajlarda saat ücretli öğretim görevlilerinin E-Devlet’te COVID-19 aşılaması için belirlenen öncelikli gruplar içerisinde yer almadıklarını öğrendik. Bunun yanı sıra üniversite kampüsünde hizmet veren ama yerleşik taşeron sistemi nedeniyle hukuki olarak üniversite personeli içinde sayılmayan fakat üniversitelere temizlik, güvenlik, yemek gibi hizmetleri sağlayan üniversite emekçilerinin de aşılanma önceliği bulunup bulunmadığı belirsizliğini koruyor.

Patronların Ensesindeyiz Vakıf Üniversiteleri Emekçileri Dayanışma Ağı olarak hukuki statüsünden bağımsız olarak üniversite kampüslerinde çalışan tüm üniversite çalışanlarının aşılanmasını talep ediyoruz.

Her türlü hak gaspına karşı bütün üniversite emekçilerini dayanışma ağımızla temasa geçmeye, birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

Bizimle iletişime geçmek için:

+ 90 (541) 940 0514

[email protected]

https://patronlarinensesindeyiz.org/

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x