25 Mayıs 2024, Cumartesi

Gönüllü olarak staj yaptığı hukuk bürosunda tacize uğrayan hukuk öğrencisinin davası dün görüldü

Av. S.K. hakkında cinsel saldırı suçundan açılan davanın ilk duruşması 28.05.2021 Cuma günü İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görüldü. İlk duruşmada tanıklar dinlenemezken bir sonraki duruşma Kasım ayına ertelendi.

Çalıştığı büroda patronu tarafından tacize uğrayan Arzu Topuz’un patron S.K’ye açtığı davanın ilk duruşması bugün gerçekleşti. PE Stajyer Avukatlar ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı’nın da takipçisi olduğu davada, duruşma başlarken patron vekili tarafından yapılan itiraz ile salona alınmaları engellenmesine rağmen avukatlar duruşmaya girdi. Sanık müdafi tarafından ise tekrardan duruşmanın bu koşullarda başlamaması, ya iptal edilmesi ya da daha büyük bir salona öğleden sonraya ertelenmesi talep edildi. Talep mahkeme heyeti tarafından kabul edildi ve duruşma öğleden sonra ayarlanan konferans salonunda başladı.

Sanık yaklaşık 3 saat kadar savunma yaptı. Savunma sonunda katılan vekiller sanığa sorularını yöneltti. Uzunca süren savunmadan dolayı tanıklar dinlenemedi.

Duruşmanın ardından Arzu Topuz, Patronların Ensesindeyiz Stajyer Avukat ve Çalışan Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı pankartı ile yaptığı açıklamada ‘Yılmayacağız, mücadele etmeye devam edeceğiz, ikinci celsede de üçüncü celsede de burada olmaya devam edeceğiz’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!