DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

TEB çağrı merkezinde satış baskısı, mobbing ve haksız prim kesintileri yapılıyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB) çağrı merkezinde uzaktan çalışan bir emekçi, mesai saatlerinin arttığını, yöneticiler tarafından yapılan satış baskısı ve mobbingin katlanılmaz hale geldiğini, uygulanan prim sistemiyle ücretlerinin eridiğini belirtti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak işyerinde yaşanan sömürüyü anlatan banka emekçisi, “Pandemi sürecinde neredeyse 11 saat çalışmak olağan hale dönüştü. Hat sakin olduğunda ardı kesilmeyen dış aramalarla nefes almadan çağrı almaya devam ediyoruz. Birebir mobbing yapamadıklarında, dolaylı mobbinglerle insanları yıldırmaya ve sindirmeye çalışıyorlar. İletilen sorunlara hiç bir şekilde çözüm üretilmiyor. Yetersiz eğitimlerle telefon hattına sokulan insanlar çözülemeyen sorunlarla karşı karşıya kalıyor” dedi.

Müşteriye hatalı bilgi verme gerekçesiyle prime hak kazanan işçilerden kesinti yapıldığını belirten işçi, “İstifa etme şansı olan kimse işte durmuyor. Satış baskısı ve prim sistemi sahte satışlara neden oluyor. Müşteri memnuniyetsizliği de buna paralel olarak artıyor, bizi çözemeyeceğimiz sorunlarla karşı karşı getiriyor. Kafalarına göre yazılan itf’lerle (müşteriye hatalı bilgi verme sonucu puan kırma) prime hak kazanan insanlardan kesinti yapıyorlar” diyerek işyerinde uğradıkları sömürü koşullarını anlattı.

Konuyla ilgili PE Banka Emekçileri Dayanışma Ağı, banka çalışanlarına çağrı yaptı. “İşyerinde memnuniyetsizliği giderek artan emekçileri sömürüye karşı mücadele etmeye, birlik olmaya ve sorunları birlikte çözmek için dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x