DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel İstek Kemal Atatürk okullarında emekçiler Covid-19’a yakalandı

İstek vakfına bağlı Özel İstek Kemal Atatürk okullarında yapılan bursluluk sınavından sonra öğretmen ve kat görevlileri Covid-19’a yakalandı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen ihbara göre, okulda yapılan bursluluk sınavına okul dışından 600 kadar öğrencinin katıldığı ve sonrasında 10’un üzerinde öğretmen ve idarecinin virüse yakalandığı belirtildi.

Okulda vakaların artmasına rağmen herhangi bir önlem alınmadığını belirten emekçiler, eğitimin eskisi gibi devam etmesinden dolayı kat görevlilerinin çoğunun da virüse yakalandığını aktardı.

Covid-19’a yakalananların karantina altına alındığını belirten emekçiler, okuldaki sürecin aksamaması için temaslı öğretmen ve çalışanların okuldan ders vermeye devam ettiğini ifade etti. PE’ye ulaşan okul emekçileri, vakaların artmasından ve yönetimin önlem almamasından tedirgin olduklarını, buna rağmen okul idaresinin kayıt alabilmek için öğretmenleri okulda eğitime devam etmeye zorladıklarını belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x