DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

KSN Lojistik işçilerinden basın açıklamasına çağrı

KSN Lojistik firmasında maaşları ve hakları ödenmeden usulsüzce işten çıkarılan işçiler hakları için basın açıklaması yapıyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda bir araya gelen işçiler geçtiğimiz günlerde PE KSN Lojistik İşçi Komitesi kurmuştu. Yapılan toplantıda eylem planı da oluşturan işçiler, yarın şirketin İstanbul Ümraniye’de bulunan genel müdürlük binası önünde basın açıklaması yapacak.

Komite tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

KSN Lojistik İşçileri Hakları İçin Mücadele Ediyor

Bizler,

KSN Lojistik firmasında çalışırken hakları gasp edilen işçileriz.

KSN Lojistik bünyesinde oto yedek parça, mobilya, tekstil gibi birçok sektörde çalışma yürüten büyük firmaların tedarikçiliğini yaptık.

Uzun süre çalışma saatlerine maruz kaldık, neredeyse her gün 12 saatin üzerinde çalıştık. Direksiyon başında bir şirketten diğerine zaman baskısıyla tehlikeli çalışma koşullarına rağmen çalışmak zorunda kaldık.

Tüm bu çalışmalarımıza rağmen patron Orkun Karayel maaşlarımızı zamanında ödemedi. 8 aydır doğru düzgün yemek parası verilmedi, fazla mesailerimiz ödenmedi. Maaşlarımız her ay geriden geldi.

Şuan birçok arkadaşımız hakları ödenmeden işten çıkarıldı, birçoğu istifaya zorlandı. Yine birçok arkadaşımız ise ücretsiz izin dayatmasıyla karşı karşıya kaldı.

Tüm bu yaşanan sürece kadar KSN Lojistik yetkilileri bizleri oyalamak için bahaneler üretmekten başka bir şey yapmadı.

Bizler yaşadığımız bu hak gaspına artık sessiz kalmıyoruz. KSN Lojistik patronu Orkun Karayel zenginlik içerisinde yaşamını sürdürürken bizler kiralarımızı ödeyemiyoruz, kredi borçlarımız yüzünden icralara maruz kalıyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz…

Artık yeter!

Bu duruma sessiz kalmıyoruz. Bizi bu duruma düşüren patrona karşı birlikte hareket ediyoruz. Haklarımızı birlikte arıyoruz.

KSN Lojistik patronu Orkun Karayel’e sesleniyoruz:

  • Şuan içerde olan bütün ücretlerimiz derhal ödenmelidir.
  • Maaşlar, kıdem ve ihbar tazminatlarımız, fazla mesailer, eksik yatırılan AGİ’ler, şirket için cebimizden yapılan harcamalar acil olarak bütün işçilere ödenmelidir.
  • Gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarılan ve istifaya zorlanan arkadaşlarımızın iş çıkış kodları düzeltilmelidir.

Taleplerimiz bellidir. Biz emeğimizin karşılığını istiyoruz. Gece gündüz araç başında şirketlere ürün taşımacılığı yaptık, uzun saatler çalıştık. Şimdi bu haklarımızı almak için Patronların Ensesindeyiz KSN Lojistik İşçi Komitesini kurarak mücadele etmeye başladık.

Biz burada sadece ücretlerimiz için değil bizi bu duruma düşüren patron zihniyetine karşı da mücadele ediyoruz.

KSN Lojistik’in İzmir, Bursa, Ankara ve Adana şubelerinde çalışan işçileri PE KSN Lojistik İşçi Komitesinde birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

Gelin birlik olalım ve haklarımızı birlikte arayalım.

Yaşadığımız hak gaspını kamuoyuna duyurmak ve haklarımızı şirketten talep etmek için 24.02.2021 Çarşamba günü saat 14.00’da KSN Lojistik Genel Müdürlük binası önünde yapacağımız basın açıklamasına herkesi davet ediyoruz.

Patronların Ensesindeyiz

KSN Lojistik İşçi Komitesi

 

Basın Açıklaması bilgileri:

24.02.2021 Çarşamba – 14.00

KSN Lojistik Genel Müdürlük binası Esenşehir Mah. Kürkçüler Cad.No:94 Dudullu Ümraniye

 

KSN bildiriyi pdf formatında okumak için tıklayabilirsiniz.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x