DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ofis ve Plazalarda Çalışan Emekçiler Uzaktan Çalışmayı Tartışıyor!

Ofis ve Plazalarda Çalışan Emekçiler Uzaktan Çalışmayı Tartışıyor!

Pandemi ile birlikte Türkiye’de ofislerde çalışan yüzbinlerce emekçi arasında uzaktan çalışan sayısı hızla arttı. Uzaktan çalışmanın yararlarını gören şirketler çalışanlarını kalıcı olarak evden çalıştırmanın planlarını yapmaya başladılar. Koç Holding, Ing Bank gibi on binlerce çalışanı olan farklı sektörlerden pek çok şirket “çalışan tatmini ve verimlilik” gerekçe gösterilerek uzaktan çalışmayı ve esnekleşmeyi kalıcı hale getirdiklerini duyurmaya başladı.

Pandemi döneminde salgını yeni fırsatların kapısı olarak gören patronlar, uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirecek düzenlemelerle emekçilerin elindeki kazanımları almanın ve sömürüyü derinleştirmenin de fırsatını yakaladı. Uzaktan çalışmaya geçişle birlikte yaşanan hak gaspları ve sömürü başlıklarını salgın başından beri gündeme getiren Patronların Ensesindeyiz Banka ve Yazılım Emekçileri Dayanışma Ağları, uzaktan çalışmanın kalıcılaşmasıyla radikal bir şekilde değişecek çalışma yaşamını tartışmak, yarattığı sorunları ve çözüm önerilerini konuşmak için çevrimiçi buluşacağını duyurdu.

Patronların Ensesindeyiz Yazılım ve Banka Emekçileri Dayanışma Ağları, uzaktan çalışan plaza, ofis çalışanları, çağrı merkezi, teknokent çalışanları, yazılım emekçileri ve banka finans emekçilerini 14 Şubat Pazar günü saat 19’da yapılacak buluşmaya davet ediyor. Buluşmaya katılmak ve Zoom linkine ulaşmak için Patronların Ensesindeyiz Ağı ile 0541 940 05 14 numaralı telefon ya da [email protected] email adresinden iletişime geçebilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x