25 Mayıs 2024, Cumartesi

İzmir DEÜ hastanesi emekçileri: Sağlık emekçilerinin izin hakkı gasp edilemez!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, çalışanların geçmiş yıla ait izinlerini iptal etti. Hastanede emekçilerin yaşadığı bu haksızlığa karşı, İzmir DEÜ Hastanesi Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, salgının tüm yükünü çeken sağlık emekçilerinin, hastanelerdeki yetersizliklere rağmen çalıştığı ve hayatlarını kaybettiği belirtildi.

Yasal mevzuatın gerekçe gösterilerek izinlerin iptal edildiğini belirten Dayanışma Ağı, sağlık emekçilerinin önce ek ödeme masalları eşliğinde artan hayat pahalılığı ile gelir kaybına uğradıklarını, şimdi ise yıllık izinleri gasp edilerek hak kaybına uğradıklarını ve buna karşı mücadele başlatacaklarını ifade etti.

Açıklama:

Sağlık emekçilerinin izin hakkı gasp edilemez!

Hastanemiz yönetimi tarafından geçen yıl salgın nedeniyle kullanamadığımız bir önceki yıla ait izinlerimizin yasal mevzuat gerekçe gösterilerek iptal edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Salgının tüm yükünü çeken sağlık emekçileri, artan iş yükü, uzayan çalışma süreleri, beslenme, dinlenme ve kişisel koruyucu ekipman yetersizlikleri ile önce sağlıklarını ve hayatlarını kaybettiler. Sonra ek ödeme masalları eşliğinde artan hayat pahalılığı ile gelir kaybına uğradılar. Şimdi ise yıllık izinleri gasp edilerek hak kaybına uğratılmak isteniyorlar.

Buna bir dur demenin vakti gelmiştir.

Tüm hastanemiz emekçilerini izin hakkımıza sahip çıkmak için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

DEÜ Hastanesi Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!