DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Vestel’de işçiler küçülme bahanesiyle istifaya zorlanıyor

Covid-19 vakalarının artış gösterdiği geçtiğimiz yaz ve güz döneminde işçi ölümleriyle gündeme gelen Vestel, bu sefer de ücretsiz izin sopası ile işçileri istifaya zorluyor.

Geçen yaz döneminde PE’ye ulaşan işçiler, siparişler yetiştirilemediği için günde 12 saat, haftanın her günü çalıştırıldıklarını, pozitif vakaların gizlendiğini, geçim kaygısı nedeniyle hastalanmaktan korkmalarına rağmen çalışmaya devam ettiklerini anlatmışlar ve destek istemişlerdi.

En son Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen ihbarlara göre, işçilerin teker teker görüşmelere çağrıldığı ve gerçek dışı beyanlar içeren istifa metinlerini imzalamalarının istendiği iddia edildi.

Bölüm değişikliği teklifinin reddi nedeniyle istifa ediyormuş gibi gösterilmeye çalışılan işçiler, imza atmayı reddetmeleri halinde ücretsiz izne çıkarılacakları ve bu şekilde ihbar tazminatı haklarını da kaybedecekleri söylenerek tehdit edildiklerini belirtti.

Vestel tarafından çıkarmaların devam edeceğini belirten işçiler, işten çıkarmalara karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x