DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Digi Mask maske fabrikasında mücadele devam ediyor

Silivri Selimpaşa OSB’nde bulunan Digi Mask maske fabrikası işçileri, Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı ile birlikte Digi Mask İşçi Komitesi’ni kurmuşlardı.

Komitenin, Kasım ayı maaşları için eylem hazırlığına girdiğinin patronlar tarafından duyulmasının üzerine işçilerin maaşları yatırılmış, işçiler ilk kazanımlarını elde etmişti.

Yeni haftanın ikinci gününden itibaren, patronlar tarafından işçilere istifa baskısı yapılmaya başlandı. Yaklaşık 10 işçi “ya 29. maddeden çıkarırız ya da istifa edersin!” baskısı sonucu istifa ederek işlerinden ayrıldı. Bunun üzerine Digi Mask işçi komitesi ayrılan işçiler için arabulucuya başvurma kararı aldı.

Hak ve alacaklarını hukuka taşımaya karar veren komite, Cuma günü işçilerle beraber Silivri Adliyesi’ne giderek arabuluculuk başvurusu yaptılar. Komite, işçilerin haklarını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x