DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi: Emeğimize sahip çıkacağız

İlk adıyla Enstitü Koleji, sonraki adıyla Özgür Boza Okulları 2018-2019 eğitim öğretim yılında Ocak ve Şubat ayı maaşlarını aksatmış, sonraki öğretmen maaşlarını ise ödememişti. Bunun üzerine 120’nin üzerinde öğretmen, aylarca maaş alamadıkları gibi, birçoğu bir sonraki eğitim öğretim yılında iş bulma problemi yaşadı. Ancak buna rağmen kurucu Özgür Boza ile eşi ve okulun genel müdürü Esra Kabasakal Boza okulda hiçbir problem olmadığını, maaşların ödendiğini ve yeni eğitim-öğretim yılına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten açıklamalar yaptılar. Ardından yüzlerce veli kayıt yeniledi ve yeni veliler de kayıt yaptırmayı sürdürdü. PE Ağı’ndan açıklamalar yapan öğretmen komitesi ve veli komitesi haberleri sayesinde, gerçekler ortaya çıktı ve Özgür Boza Okulları 22 Kasım 2019’da usulsüz şekilde eğitime son verdiğini duyurdu ve sonrasında Özgür Boza hakkında onlarca dava açıldı. Bugün hâlâ hukuk süreci devam ederken hak gaspı yaşayan öğretmenlerin ve velilerin mağduriyetleri devam ediyor, onlarca öğrencinin eğitim hayatlarında yaşadıkları aksaklıkların etkileri hâlâ sürüyor.

Hakkında onlarca nitelikli dolandırıcılık ve alacak davaları olan, umursamaz tavırlarıyla ortalıkta dolaşan, öğretmenlere iftira atan Özgür Boza ile veli ve öğretmenlerin gözünün içine bakarak yalanlar söyleyen Esra Kabasakal Boza, hayatlarına hiçbir şey olmamışçasına devam ediyorlar. Esra Kabasakal Boza, Altınhas Holding’e bağlı Vega Okulları’na müdürlük yapıyor, eğitim dünyasındaki varlığını sürdürüyor.

Öğretmen, veli ve öğrencileri zor duruma düşürmek, öğretmenleri çalıştırıp maaşlarına el koymak, eğitim ödeneğini öğretmenlere ödememek, velilerden para toplayıp okulu kapatmak ve velilere geri ödeme yapmamak, öğrencileri dönem ortasında sokakta bırakmak… Biz, Esra Boza’yı böyle tanıdık. Hâlâ aynı sektörde kendisine yer edinmeye çalışmasının başka öğretmen, öğrenci ve velilerin canını yakmayacağının garantisinin olmayacağını düşünüyoruz.

El konulan emeğimizin sonuna kadar arkasında olacağız.

PE Özgür Boza Okulları Öğretmen Komitesi

 

İlgili haberler:

https://haber.sol.org.tr/toplum/ozgur-boza-okullari-ogretmen-komitesi-kuruldu-264993

https://www.youtube.com/watch?v=hXBW4i9b2k4

https://twitter.com/pensendeyiz/status/1203270051329183745?s=20

https://twitter.com/pensendeyiz/status/1203268523474268162?s=20

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

5 1 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x