DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Digi Mask patronundan işçilere ödeme sözü

Bugün Silivri Selimpaşa OSB’nde bulunan Digi Mask maske fabrikasında ödenmeyen maaşları için eylem yapan işçiler, patronun yarın ödeme yapacağı sözü vermesinden sonra eylemlerini bitirdi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na bilgi veren işçiler, gece vardiyasında çalışan, bugün burada bulunan ya da bulunmayan tüm işçilerin ücretli izinde sayıldığına dair kendilerine müdür tarafından imzalanan bir belge sunulduğunu belirtti.

Ödemeleri yapılmadığı takdirde eylemlerine devam edeceklerini belirten işçiler, Patronların Ensesindeyiz Ağı ile fabrika önünde bir toplantı gerçekleştirdi. İşçiler son gelişmeleri PE Ağı ile paylaştı.

Gece vardiyası iptal edilen işçiler servislere bindirilmedi

İşçiler; bu sabah, iptal edilen gece vardiyasındaki işçilerin fabrikaya gelmek üzere servise binmek istediklerini ancak bindirilmediklerini söylediler. Buraya kendi olanakları ile geldiklerini, birçok işçi arkadaşlarının ise ceplerinde yol paraları olmadığı için gelemediğini, fabrika önündeki gelişmeleri telefonla takip etmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Sürekli oyalanan işçiler, çalışmaya devam edip etmeyecekleri ve alacaklarının ödenmesi ile ilgili konularda bilgi verilmesini, bu fabrikanın işçileri olarak muhatap alınmayı beklediklerini belirttiler.

Kısa süre sonra patron ödeme sözü verdi

Fabrika önünde eylemini sürdüren işçileri müdürler görüşmeye davet etti. Yapılan görüşme sonrası işçiler,

  • Maaşların bugün, en geç yarın ödeneceğinin sözünün verildiğini,
  • Gece vardiyasında çalışan, bugün burada bulunan ya da bulunmayan tüm işçilerin ücretli izinde sayıldığına dair kendilerine müdür tarafından imzalanan bir belge sunulduğunu söylediler.

Eylemdeki işçilerin açıklaması sırasında; gündüz vardiyasındaki işçilerin “maaşlarımız bugün yatırılmazsa biz de çalışmayacağız!” uyarısında bulundukları haberi geldi.  Fabrika önündeki işçiler; hak ve alacaklarını alabilmek, işlerini kaybetmemek için birlikte hareket etmenin önemini anladıklarını ifade ettiler.

İşçiler hep birlikte değerlendirme yapacaklarını; alacaklarının ödenmemesi halinde bir işyeri komitesi kurmayı, ortaklaşa alınacak kararlara göre hareket etmeyi düşündüklerini belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x