DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Adana Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı kuruluşunu ilan etti

Adana’da salgın hastalıkla birlikte işsizlik, güvencesizlik ve açlıkla karşı karşıya kalan kültür-sanat emekçileri bir araya gelerek Adana Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı’nı kurduklarını duyurdular.

Adana’da salgınla birlikte maddi anlamda zor bir dönemden geçen kültür-sanat emekçileri bir süredir seslerini duyurmak için çeşitli eylemler yapıyordu. Geçtiğimiz günlerde Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’yla da irtibata geçen emekçiler Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı’nı kurma kararı aldılar. Dayanışma ağı bir çağrı yaparak Adana’da emeğiyle geçinen tüm kültür-sanat emekçilerini bir araya gelmeye ve örgütlenmeye çağırdı:

Salgın hastalık hepimizin bildiği gerçeği tüm şiddetiyle bir kez daha yüzümüze vurdu: İşsiziz ve hiçbir güvencemiz yok! Bunun üstesinden gelmek için Adana Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı’nı kuruyoruz! Aklımızı ortaklaştırmak, çözüm yolları aramak, ortak sorunlarımızla, kol kola mücadele etmek için yan yana geliyoruz. Burada birlikte tartışıp, birlikte karar alacağız. Haklarımıza, emeğimize, geleceğimize sahip çıkacağız! Hepinizi bu dayanışma ağının parçası olmaya davet ediyoruz.

PE Adana Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x