DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Nevşehir TOKİ şantiyesinde salgına karşı önlem alınmıyor

Nevşehir’de, Yeni Fidan İnşaat’ın yapımını üstlendiği TOKİ konut şantiyesinde çalışan inşaat işçileri, salgına karşı önlem alınmadan çalışıyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak alınmayan önlemleri anlatan işçiler, yemekhanede sıkış tıkış yemek yediklerini, verilen yemeklerin sağlıksız olduğunu belirtti.  Şantiyede virüse karşı bir önlem alınmazken, işçiler sosyal mesafenin olmadığını, şantiyede maske dağıtımının yapılmadığını ifade etti.

İş güvenlik önlemleri alınmayan şantiyede, işçiler İSG önlemlerinin neredeyse sıfıra yakın olduğunu söyleyerek, ne baret dağıtıldığını ne de yüksekte çalışan işçilere emniyet kemerinin verildiğini aktardı.

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı’na gelen bilgide ayrıca şantiyede sigortasız çalışan göçmenlerin olduğu ve yaşanan bir iş kazası sonucu şantiyeye gelen jandarma ekiplerinden işçilerin saklandığı dile getirildi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x