DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu, çağrı merkezi çalışanlarının maaşlarını yatırmıyor

Uzun süredir maaşları gecikmeli yatırılan Şenol Hukuk Bürosu çağrı merkezi çalışanlarının Ekim ayı maaşları hala yatırılmadı.

Turkcell, Türk Telekom, İstanbul Varlık, Dünya Varlık gibi büyük şirketlerin alacak takibini yapan hukuk bürosu işçileri, maaşlarının ödenmemesine rağmen hala tahsilat amacıyla borçluları aramaya devam ettiklerini, aradıkları kişilerle aynı durumda olduklarını belirttiler.

Patronların Ensesindeyiz ağıyla temasa geçen işçiler çok fazla haksızlığın yaşandığını anlattı. Yıllık izin, prim ödemesi gibi haklarını alamadıklarını söyleyen işçiler çağrı merkezi sektöründe bu tarz hukuksuzlukların önüne geçilebilmesi için örgütlenmenin önemine vurgu yaptılar.

Yaklaşık 250 kişinin çalıştığı ofiste salgın koşullarının ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığını belirten çağrı merkezi çalışanları, evden çalışabilme imkanları olmasına rağmen hala ofiste çalıştıklarını aktardılar.

Salgın süresi boyunca ofiste pozitif vakalar çıkmasına rağmen hiçbir şey olmamış gibi davranıldığını belirten işçiler, testleri negatif çıkan ama karantinada kalması gereken çalışanların da ofise çağırılarak riskin arttırıldığını iddia ettiler.

Şenol Hukuk Bürosu ofisinin, yakın zamanda İzmir’de yaşanan depremin en çok etkilediği yer olan Bayraklı’da bulunduğunu belirten çalışanlar, depremden hemen sonra binanın içinde alçıların döküldüğünü, kendilerini ofiste güvenli hissetmediklerini, evden çalışmaya geçilmesini talep ettikleri halde şirket yönetimi tarafından kendilerine sadece binanın sağlam olduğu bilgisinin verildiğini belirtti.

Haklarını arama konusunda karşılarında çok fazla avukat olduğunu belirten emekçiler, tüm bu haksızlıklara karşı beraber mücadele etmenin önemini vurguladılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x