DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri öğretmen ve velileri Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne toplu halde şikayet dilekçesi verdi

Üsküdar ve Libadiye’de  Üsküdar Nazmi Arıkan Fen Bilimleri ve Libadiye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri adıyla faaliyet gösteren ve bir süredir eğitim-öğretime devam etmeyen kurumun veli ve öğretmenleri bugün Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikâyet dilekçesi vermek üzere bir araya geldi.

Kurum tarafından maaş ödemeleri yapılmayan öğretmenler bir süre önce Patronların Ensesindeyiz Ağı’na başvurmuş ve yaşadıkları hak gaspları konusunda mücadele etme kararı almışlardı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı yetkilileriyle görüşen veliler de kurumun ödemelerini yaptıkları halde çocuklarının çok kısa bir süre eğitim alabildiğini, konuyla ilgili kurumun hiçbir yetkilisinden haber alamadıklarını, sınava hazırlanan öğrencilerin şu an eğitim öğretimden mahrum bırakıldığını ve şikâyetlerinin takipçisi olacaklarını belirtti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı avukatlarından Recep Demir, şikâyet dilekçelerini ilçe milli eğitime ilettiklerini, öğretmenlerin maaşlarını alamadığını, velilerinse sınava girecek öğrencileri için yeni bir eğitim kurumu aradığını ifade etti. Bu eğitim kurumlarının mevzuattan ve eğitimde özelleştirmenin boşluklarından faydalandığını belirten Recep Demir, Patronların Ensesindeyiz ağının bu konuda mağduriyet yaşayan tüm veli ve öğretmenlerin yanında olacağını, yalnızca yazılan dilekçelerle değil yürütecekleri örgütlü mücadeleyle de bu durumun karşısında olacaklarını söyledi.

Kurumun her iki şubesinin de Ufuk Akçekaya isimli patrona ait olduğu ve daha önce de sahibi olduğu çeşitli kurumların öğretmen ve velilerine mağduriyetler yaşattığı Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen ihbarlar arasında yer almıştı.

   

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x