DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Selimpaşa OSB’deki TEM Teknik Elektronik fabrikasında çoklu korona vakası

Silivri, Selimpaşa OSB’de faaliyet gösteren TEM Teknik Elektronik fabrikasında geçtiğimiz hafta içinde arka arkaya 12 kişinin Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığı, daha sonra 6 kişinin daha Covid-19 belirtileri gösterdiğinden dolayı teste gittiği ve test sonuçlarını beklediği iddia edildi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na yapılan bilgilendirmeye göre fabrikada, iş güvenliği önlemlerinin eksik olduğu, havalandırma sisteminin bulunmadığı, işçi servislerinde toplu halde taşımaya devam edildiği ve bir iki noktaya dezenfektan asmakla ateş ölçmek dışında hiçbir önlemin alınmadığı, işçilere maske tedarik etmeleri konusunda eksiklikler yaşandığı bildirildi.

İşçiler vakaların artacağından endişe ederken, vakaların çıkmasının hemen ardından patronların işçilere taahhütname imzalattırmaya başladığı ifade edildi.

PE Ağı’na gelen bir diğer bilgiye göre, yüze yakın işçinin çalıştığı firmada, pandemi ilanından sonra Silivri’ye uzak bölgelerden gelen işçilerin KÇÖ ve ücretsiz izin uygulamasıyla evlerine gönderildiği, bu sürede üretimi Silivri ve yakın çevresinde yaşayan işçilerle fazla çalışma yaparak sürdürdüğü öğrenildi. Haziran ayından itibaren İstanbul’un merkezine yakın ilçelerinde oturan çalışanların da çağrıldığı fabrikada aynı uygulamaya devam edildiği belirtildi.

TEM Teknik Elektronik San. Tic. A.Ş’nin, 1991 yılından beri elektronik sektöründe kablo makaraları, fiş, priz, grup priz ve güç kutuları üretimi yaptığı, pandemi ilanından sonra tam koruyucu siperlik üretimine de başladığı belirtildi.

Firma, daha önce Patronların Ensesindeyiz Ağı sitesinde gündem olan SAPRO fabrikasına komşu olarak çalışıyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşiktaş Çarşı Emekçileri Dayanışma Ağı çağırıyor!

Beşiktaş Çarşı’da faaliyet yürüten kafe, bar, mağaza ve marketlerde çalışan emekçiler bir araya geliyor. Normal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x